personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Orman mühendisi, harita mühendisi ve makine mühendisi alımı

Kastamonu İl Özel İdaresinde, 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 36.maddesi ile 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 49.maddesinin 3. Fıkrası gereğince Tam Zamanlı olarak çalıştırılmak üzere, Sınavla aşağıda belirtilen branşlarda 3 adet Sözleşmeli, 1 Makine Mühendisi, 1 Harita Mühendisi, 1 Orman Mühendisi) Teknik Personel alınacaktır.

Seçme (Sözlü) Sınavı İlimiz Özel İdaresinde oluşturulacak komisyon tarafından sözlü olarak tek aşamada yapılacaktır. Sözlü sınavda sınav kurul üyeleri adayın çalışacağı alandaki uzmanlık düzeyi, mevzuat bilgisi, mesleki tecrübe ve bilgi birikimi, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyetine sahip olup, olmadığı da göz önünde bulundurularak not verir.

İŞ BAŞVURUSUNDA GENEL ŞARTLAR

1.4 yıl süreli eğitim veren fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak.

2.657 Sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak.

3.Erkek adaylar için, askerliğini yapmış veya sınav tarihi itibariyle 1 yıl tecilli olmak.

4.Müracaat tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

5.Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya özrü bulunmamak (Sözlü sınavı kazanan adaydan resmi sağlık kurulu raporu istenecektir.)

6.Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak

7.İl Özel İdaresinde görevli diğer personellerin çalışma şartlarına ve mesaisine uymayı kabul etmek.

8.İlimizde, şantiye ve her türlü arazi şartlarında çalışmayı ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 5. Maddesinde "il özel idaresinin görev alanı il sınırını kapsar" hükmüne istinaden İlimize bağlı 19 ilçenin herhangi birinde İl Özel İdaresince gerek görülmesi halinde çalışmayı kabul ve taahhüt etmek

9.Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen, Mahalli İdareler Sözleşmeli Personel Ücret Tavanları limitleri dahilinde, İl Özel İdaresinin belirleyeceği ücreti kabul etmek.

10.Son altı ay içerisinde Kastamonu'da ikamet ediyor olmak. Bunu Nüfus Müdürlüğünden alacağı yazıyla belgelendirmek.

11.Sözlü sınavın kazanılması halinde, İdaremizle Sözleşme imzalamasına engel olacak Kamu ve Özel sektörle bağlayıcı bir sözleşmesinin bulunmaması.

ADAYLARDA ARANACAK ÖZEL ŞARTLAR

MAKİNE MÜHENDİSİ ALIMI

v' Mekanik Tesisat Yetki Belgesinin olması (Makine Mühendisleri Odasından Alınacak) v' Doğalgaz İç Tesisat Yetki Belgesinin olması (Yetkili Kurumlardan alınacak)

¦S Autocad, Solidvvorks, ABAQUS programlarından en az birini kullanabilmesi zorunlu olup;

Ayrıca;

S Isı ve doğalgaz sistemleri konusunda tecrübeli olmak ¦S Metraj ve keşif hesapları yapabilmek.

S 4734 sayılı Kamu İhale Kanununa hakim olmak, tercih nedeni olacaktır.

HARİTA MÜHENDİSİ ALIMI

S Nedcad veya Autocad programlarından birini kullanabiliyor olmak.

¦S GPS kullanabilmek.

¦S 4734 sayılı Kamu İhale Kanununa hakim olmak.

S Coğrafi Bilgi Sistemi konusunda bilgi sahibi olması, tercih nedeni olacaktır.

ORMAN MÜHENDİSİ ALIMI

¦S 6831 sayılı Orman Kanunu ve ilgili mevzuatlarına hakim olmak.

S Orman Geçiş izinleri. Ruhsat ve diğer izin mevzuatlarına hakim olmak.

S Orman alanlarında gerekli Proje ve Revize işlerini yapabiliyor olmak, tercih nedeni olacaktır.

Orman Endüstri Mühendislerinin müracaatları dikkate alınmayacaktır.

İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

1.Adayların, diploma fotokopisi, son 6 ay içinde çekilmiş olan 12 adet fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, İş Talep Formu (T.C. Kimlik Numaralı olan) ile birlikte 06.03.2015 tarihi mesai bitimine kadar, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

2.Adaylar, İş Talep Formunu Kurumun nane, kastamomtozelidare.gov. tradresinden temin ederek, İdaremiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne elden teslim edeceklerdir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

3.Kısa özgeçmişi belirten CV (Adres, E-posta ve ulaşılabilecek telefon numaralarını belirten)

4.Gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar veya sahte evrakla müracaat edenler işe başlamış olsalar bile sözleşmeleri iptal edilir ve haklarında yetkili makamlara suç duyurusunda bulunulur.

SÖZLÜ SINAV NASIL OLACAK?

1.İlan edilen her bir unvan için, başvuru şartlarına haiz adaylar arasında sözlü sınav yapılacaktır.

2.Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar idaremiz www.kastamonuozelidare.gov.tradresinden ilan edileceklerdir.

3.Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar Kastamonu İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Ana Hizmet binası Toplantı Salonunda 16.03.2015 Pazartesi günü saat 10.00'da yapılacak olan sözlü/ mülakat sınavına tabi tutulacaklardır.

4.Sözlü sınavı kazanan adayların isimleri 20.03.2015 Cuma gününden itibaren Kastamonuİl Özel İdaresi ıvırvv.kastamonuozelidare.şov,tr adresinden ilan edilecektir.

5.Sözlü sınavda her bir branş için 1 asil 1 yedek aday tespit edilecek olup, yedek adayın geçerlilik süresi, sınav tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 1 yıldır.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Milli Savunma Bakanlığı Yeni Sözleşmeli...
Türkiye'de kurumlar personel alımlarına hız kesmeden devam ederken yeni bir personel alım alım haberi...

Haberi Oku