personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Merkez Bankası Sözleşmeli Personel Alımı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Ankara ve İstanbul birimlerinde sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere sınavla Sekreter alınacaktır.


MERKEZ BANKASI PERSONEL ALIMI İŞ BAŞVURU ŞARTLARI

-Önlisans programlarının Büro Yönetimi ve Sekreterlik ile Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümlerinden mezun olmak (Lisans mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir),

-2014 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 70 ve üzerinde KPSSP93 puanı almış olmak,

-İngilizce bilmek, [son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 veya Test of English as a Foreign Language Intemet-Based Test (TOEFL-IBT)'ten en az 84 puan almış olmak],

-Son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından büyük olmamak (02.03.1985 ve daha sonra doğanlar. Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz.),

-Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan genel şartlan taşımak.

SINAVLAR NE ZAMAN?

Koşulları taşıyan adaylar KPSSP93 puanlarına göre sıralanacak, puanı en yüksek olan 15 aday (15'inci adayla aynı puanı alan adaylar dahil) mülakata çağırılacaktır.

Mülakatta adaylar; bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade yeteneği; analitik düşünme ve muhakeme gücü; davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüven, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık; güncel sosyo-ekonomik konulara ilgi; mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet yönlerinden komisyon üyeleri tarafından 100 (yüz) tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecektir.

Değerlendirmeye katılan komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması alınarak mülakat puanı bulunacaktır. Mülakat puanı 70 (yetmiş)'in altındaki adaylar başarısız sayılırlar. Adayların KPSS puanı ile mülakat puanlarının ortalaması alınarak aday başarı puanı bulunacaktır.

Sınavlara İlişkin Duyurular

Mülakata katılmaya hak kazananlar ile sınavların yer, zaman ve sonuçlan Bankamız internet sitesi (www.tcmb-gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasında ilan edilecektir.

MERKEZ BANKASI PERSONEL ALIMI İŞ BAŞVURUSU

a)Başvuru Tarihleri ve Şekli

Adaylar başvurularını 16.02.2015 tarihinden 02.03.2015 tarihi saat 17.30'a kadar Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasından, istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır.

Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

b)Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler

-Fotoğraf

-Diploma

-Yabancı Dil Belgesi (TOEFL ve e-YDS sonucu beyan edilmesi halinde).

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Aylin 9 yıl önce

arkadaşlar merkez bankasına işe girmek kim biz kim, zor bu işler...

01 Ekim 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Milli Savunma Bakanlığı Yeni Sözleşmeli...
Türkiye'de kurumlar personel alımlarına hız kesmeden devam ederken yeni bir personel alım alım haberi...

Haberi Oku