personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
İçişleri Bakanlığı'na yeni personel alımı yapılacak

İçişleri Bakanlığı yeni personel alımına gidiyor. Söz konusu personel alımı kapsamında toplam 1200 adet yeni personel alımı gerçekleştirilecek. Alımı yapılacak personel bakanlığa bağlı merkezlerde tüm Türkiye çapında çalışacak.

Yeni kamu personel alımı kapsamında Büro Memuru (Lisans ve Önlisans Mezunu) kadrosuna 964 personel, Harita Teknikeri için 10 Personel, Arşiv Uzmanı için 20 Personel, Şehir Plancısı için 2 Personel, Mühendis Kadorsuna 36 personel, Elektrik Elektronik Mühendisi kadrosuna 42, Bilgisayar Teknikeri kadrosuna 31, Elektrik Elektronik Teknisyeni kadrosuna 127 personel alımı düzenlenecek.
 
BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?
Söz konusu personel alımı için iş başvurusunda bulunacak adayların belli başlı şartları taşıması gerekirken diğer yandan yine adayların iş başvurusu yapacakları pozisyon için özel şartları da taşıması gerekiyor.
 
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
Türk Ceza Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
Yaş şartı: 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01 Ocak 1984 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar)
 
KPSS ŞARTI ARANIYOR MU?
ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93) ve mesleki ve teknik lise mezunları için KPSSP(94) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak. 
 
İŞ BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?
İlana başvuru süreci başlamadı. Adaylar; İçişleri Bakanlığı 1200 personel alım ilanına başvurularını 21 Şubat tarihinde yapmaya başlayacaklar ve başvuru süreci 26 Şubat tarihine kadar 5 gün süre ile devam edecek. 
 
İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?
İlana başvuruda bulunacak adaylar tek bir kadro için başvuruda bulunabilecekler. Başvurularını ise İçişleri Bakanlığı'nın web sayfası üzerinden yada e-Devlet üzerinden internet üzerinden elektronik olarak yapacaklar. Posta yolu ile ya da bizzat müracaatlar kabul edilmeyecek.
personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Milli Savunma Bakanlığı Yeni Sözleşmeli...
Türkiye'de kurumlar personel alımlarına hız kesmeden devam ederken yeni bir personel alım alım haberi...

Haberi Oku