personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Aile Bakanlığı ASDEP Personel Alımı

Bakanlıklara ve kamu kurumlarına ihityaçlar doğrultusunda personel alımları devam ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'da yeni personel alımı yapacak. Buna göre söz konusu personel alımı kapsamında ASDEP personel alımı gerçekleştirilecek. Toplamda 4 bin 321 adet yeni kamu personel alımı düzenlenecek.

Aile Bakanlığı ASDEP Personel Alımı

Türkiye'nin önemli bakanlıklarından biri olan ve her yıl çok sayıda farklı kategorilerde kamu personel alımı gerçekleştiren Aile Bakanlığı yeni personel alımı yapmak için kolları sıvadı. Buna göre bakanlık tarafından yapılan duyuruda toplam 4 bin 321 adet olmak üzere ASDEP personel alımı yapılacağı ilan edildi. Bu kapsamda görevlendirilmek üzere 1000 ASDEP, 1000 İşçi ve 2320 adet sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

ASDEP Personel Nedir?

ASDEP Aile Bakanlığı bünyesinde yürütülen bir programın adı. ASDEP programıyla toplum ve bireylerin daha iyi yaşam koşullarında yaşaması ve bu koşullara sahip olması amaçlanıyor. Söz konusu bu program çerçevesinde çalışan ve çalışacak adaylar da ASDEP personeli olarak adlandırılıyor.

ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden (eğitim, sağlık, istihdam vs.) yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır. Bu Program ile Bakanlığı tarafından sunulan sosyal yardım ve sosyal hizmetler başta olmak üzere kamunun imkânları ve hizmetleri konusunda desteğe ihtiyacı olan kişi ve ailelere ulaşılması, psikososyal ve ekonomik durumlarının incelenerek değerlendirilmesi ve ihtiyaç duyulan hizmetlerden yararlandırılmalarına yönelik, rehberlik ve yönlendirmenin yapılması suretiyle vatandaşlar ile kamu hizmetlerinin daha hızlı buluşturulması hedeflenmektedir.

ASDEP Hangi Pozisyonlarda Personel Alımı Yapıyor?

ASDEP ile aile ve kişilerin Bakanlığı hizmetlerinden yararlanma süreçlerinin izlenmesi de hedeflenmektedir. ASDEP'in ülke geneline yaygınlaştırılması için özel hizmet alımı yoluyla öncelikle 1.500 personelin istihdamı süreci başlatılmıştır. ASDEP Görevlileri;

1- Sosyal Hizmet
2- Psikoloji
3- Sosyoloji
4- Çocuk Gelişimi
5- Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
6- Aile ve Tüketici Bilimleri

bölümlerinden mezun adaylar arasından geçerli KPSS P3 puan türünden en az 60 (altmış) puan alanlardan, başvuruda bulunanların en yüksek puana göre sıralanması neticesinde, her bir İl için alınacak ASDEP görevlisi sayısının 4 (dört) katı aday içerisinden İl Müdürlüğünce yapılan değerlendirme sonucunda istihdam edilecektir.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
01 Ekim 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Milli Savunma Bakanlığı Yeni Sözleşmeli...
Türkiye'de kurumlar personel alımlarına hız kesmeden devam ederken yeni bir personel alım alım haberi...

Haberi Oku