personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Milyonlarca kişiye müjdeli haber

Milyonlarca kişiyi sevindirecek haber yetkili makamlardan duyuruldu. Vergi ve prim borcu bulunan ve bu borcu ödeyemenlere kolaylık sağlandı. Buna göre yetkili makamlar vergi ve prim borcu bulunanlara 30 Haziran 2016 itibariyle 18 ay taksitlendirme imkanı getirdi. Söz konusu uygulama yaklaşık 13 milyon kişiyi ilgilendiriyor.

18 ay taksitlendirme imkanı 
Maliye Bakanı konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda söz konusu durumun vergi borçları, prim borçları ve gümrük vergi borçlarını kapsadığını ve bu borçlara yönelik yeni bir yapılandırma getirerek vatandaşa kolaylık sağlanacağını dile getirdi. Borcu bulunanların borçlarını 18 aya kadar taksite bölerek rahatça ödeyebileceğini söyledi.

Borçların ödenmesi yeni uygulamarlar teşvik ediliyor
Maliye Bakanlığı borçları sadece taksitlendirmekle kalmadı. Bakanlık borçların ödenmesine ilişkin yeni uygulamalar da getirerek vatandaşı borcunu ödemeye teşvik ediyor. Geçmiş sistemlerde vergi borçlarına gecikme zammı olarak ÜFE uygulanıyordu. Yeni sistemde gecikme zammı aynen geçerli olmak üzere borçların peşin ödendiği durumlarda belli başlı indirimler sağlanıyor.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Doğum yapan anneye para yardımı
Doğum yapan kadınlara çifte ödeme yapılıyor. İlk çocuğunu doğuran anne 420 lira alırken üçüncü...

Haberi Oku