personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Memurlukta neler değişecek?

Kanlı darbe girişiminin ardından güvenlik önlemleri sebebiyle tüm Türkiye çapında birçok alanda ve kurumda önemli değişikliklere gidilecek. Değişikliklerin geleceği bu alanlardan bir tanesi de memurluk. Peki ama memurlukta neler değişecek neler yenilenecek. İşte genel olarak yeni memurluk sistemi... PERSONEL5

3.6 milyon kadar memur çalışanın bulunduğu Türkiye'de memurlu konusunda iş güvencesinden güvenlik incelemesine kadar önemli değişikliklere gidiliyor. Tüm Türkiye'yi şoka sokan kanlı darbe girişimi kamu personeli için bundan böyle yeni bir milat olarak kabul ediliyor. Hali hazırda birçok kamu personelinin görevden alınması da değişiklerin habercisi niteliğinde.

İş güvencesi kalkıyor
Hükümet kamu personeli konusunda öncelikle iş güvencesi ve güvenlik incelemesi için adım atacak. Bundan böyle iş memurun garanti olarak baktığı iş güvencesinde gevşemeye gidilerek problem ve tehdit oluşturan memurların işine son verilecek. Diğer yandan yine söz konusu kişiler derhal incelemeye alınacak. Genel olarak kamu kurumlarında personel çalıştırılmasına ilişkin güvenlik de üst düzeyde tutulacak. Kurumun gözü personelin üzerinde olacak.

Performans yetersizse güle güle
Yıllardır gündemde olan kamu personel reformu en kısa zamanda uygulamaya konulacak. Bu uygulamanın getirilmesiyle birlikte memurun performansı önem kazanacak. İşini yapmayan veya yeterli performansı göstermeyen memur görevinden alınarak yerine yenisi getirilecek.

Giden memurun geri dönüşü zorlaşacak
Daha önce görevinden alınan memur yargıya başvurmakta ve yargı kararı ile eski görevine geri dönebilmekteydi. Bundan böyle görevinden alınan memurların geri dönüşlerine de kısıtlamalar getirilecek.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
01 Ekim 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Devlet memurlarının yemek ücretleri ne kadar?
Memurlardan bu yıl için 1,37-5,45 lira, sözleşmeli personelden 1,65-6,54 lira öğle yemeği bedeli alınacak....

Haberi Oku