personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Memura para iadesi yapılacak mı

Hain ve kanlı darbe girişiminin ardından tüm memurların izinleri ikinci bir emre kadar iptal edilmişti. Söz konusu kamu personeline bir kötü haber daha geldi. Bilindiği üzere darbe girişim yaşanmadan önce tatil planları yapan kamu personeli tur paketlerini, uçak biletlerini ve buna benzer ödemelerini önceden yapmıştı ve dolayısıyla bir mağduriyet söz konusu oldu.

İŞte bu kamu personelinin yaptıkları ödemeleri geri alabileceği söylenmişti ancak yeni bir gelişme yaşandı.

Ödemenin tamınını geri alamayacaklar
Tur şirketlerine yapılan ödemelerin tamamı geri alınmayacak. Tur şirketleri vergi ve harç bedelleri çıkarıldıktan sonra geriye kalan kısmı söz konusu kamu personeline geri iade edecekler. Diğer yandan konuyla ilgili oluşan sıkıntılarda mahkemeye başvurulabilecek sıkıntılar hukuki yoldan çözümlenebilecek.

Satın alınan otel hizmetlerinde iade zorunlu değil
İzinleri iptal edilen kamu personeline bir kötü haber de otel işletmecilerinden geldi. Yasalara göre sadece otel hizmeti olan memura para iadesi yasal olarak zorunlu değil. Ödenen otel ücretlerinin çalışanlara iadesi otel işletmecinin inisiyatifinde. Tur paketlerinde olduğu gibi satın alınan otel hizmetleri konusunda da ortaya çıkan sıkıntılar mahkeme yolula çözülebilecek.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
16 Kasım 2018 Cuma | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Jandarma ve Sahil Güvenlik personeli alımında...
OHAL Kararnamesi ile bundan böyle Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın İçişleri...

Haberi Oku