personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Memur maaşına derece zammı ayarı

Memurlara ve memur maaşlarına derece ayarı geçen seneden itibaren gündemde olan bir konuydu. Hükümet bu konuda da adım atarak çalışmalarını tamamladı.

Memurlara derece ayarının altında geçen sene yapılan toplu sözleşme ve bu sözleşmede yer alan ilave 1 derece uygulaması yatıyor. İlave derece uygulamasına göre Ocak 15 2016 tarihi itibariyle mevcut olarak kamu kurumlarındaki görevine devam eden memurlardan daha önce kendilerine ilave 1 derece verilmemiş olan memurlara +1 ilave derece verilecek. Dolayısıyla söz konusu bu memurların derecesi 1 kademe yükselecek.

İlave 1 Derece 290 TL Artış Getirecek

Memurlara ilave olarak verilen derece ile maaşlara da derece zammı gelecek. Söz konusu deerece zammı çerçevesinde memur maaşlarında 290 TL'ye varan artışlar olacak.

Derece zammını ne zaman alacaklarını merak eden memurların 1 ay daha sabrederek Şubat ayı maaşlarını beklemesi gerekiyor. İlave derece zamları Şubat ayı maaşlarına yansıtılacak.

Diğer yandan yılın ilk ayında maaşlarına yüzde 6 rutin zam ve enflasyon zammı alacak olan memurlar bu zamla birlikte toplamda 3 adet yeni zam almış olacaklar.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mehmet yücel 8 yıl önce

ziraat bankası çalışanıyım şubattaki dereceden ziraat bankası personeli olarak ben 6 yıldır derece almadım beni de kapsıyor mu

04 Ekim 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Devlet memurlarının yemek ücretleri ne kadar?
Memurlardan bu yıl için 1,37-5,45 lira, sözleşmeli personelden 1,65-6,54 lira öğle yemeği bedeli alınacak....

Haberi Oku