personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
KPSS'siz memur alımı yapan kurumlar

Memur adaylarının en büyük kabusu olan KPSS sonuçları kısa süre önce yayınlandı ve sonuçlardan memnun olmayan adaylar her zaman olduğu gibi KPSS şartı olmadan memur alımı yapan kurumları araştırmaya koyuldu. Gerçekten de bazı kurumlar Türkiye'de KPSS şartı olmadan memur alımı yaparak KPSS'den istediği sonucu alamayan adayların yüreğine bir nebze de olsa su serpiyor.

Peki KPSS şartı olmadan memur alımı yapan kurumlar hangileri?

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki KPSS şartı olmadan memur alımı demek sınavsız personel alımı anlamına gelmiyor. Her kurum KPSS sınavını önşart olarak koşmasa da kendi bünyesindeki personel alımlarında yazılı ve sözlü sınavlar uygulayabiliyor.

KPSS personel alımı yapılan bölümler "istisnai memurluklar" başlığı altında değerlendiriliyor. Söz konusu bu kategoride memur alımı yapıldığında KPSS önşart olarak aranmıyor.

KPSS’SİZ MEMUR ALIMI YAPAN KAMU KURUMLARI HANGİLERİDİR?

Aşağıda yer alan devlet kurumları kadrolarına KPSS'siz personel alımı yapmaktadır. Ancak yukarıda da bahsedildiği üzere söz konusu kurumların KPSS şartı olmadan personel alımı yapması sınavsız personel alımı yapacağı anlamına gelmiyor.

- Cumhurbaşkanlığı, - Başbakanlık - Başbakanlık Basın Müşavirliği, - Bakan Yardımcılıkları, - Savunma Sanayi Müsteşarlığı, - Gelir İdaresi Başkanlığı, - TBMM Memurlukları, - Toplu Konut İdaresi, - Özelleştirme İdaresi, - AB Bakanlığı Başkanlıkları.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
04 Ekim 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Devlet memurlarının yemek ücretleri ne kadar?
Memurlardan bu yıl için 1,37-5,45 lira, sözleşmeli personelden 1,65-6,54 lira öğle yemeği bedeli alınacak....

Haberi Oku