personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
KPSS şartı olmadan memur alımı yapan kurumlar

Memur olmak isteyenlerin karşısındaki en büyük engel olarak ortaya çıkan Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS her yıl düzenlenen bir sınav olmakla birlikte genel anlamda istedikleri kurumlara memur olarak yerleşmek isteyenlerin belirli bir puan almak için yarıştıkları bir platform. Peki ama KPSS'siz memur olmak mümkün mü? KPSS'siz memur alımı yapan kurumlar var mı ve varsa bu kurumlar neler?

Personel5 olarak aşağıda kısaca KPSS sınavına girmeden kamu kurumlarında memur olunur mu bundan bahsediyoruz.

Bilindiği üzere devlet bünyesinde faaliyet gösteren birçok kamu kurumu mevcut. Öncelikle iyi haberi verelim. Evet devlet bünyesinde faaliyet gösteren bazı kamu kurumlarında KPSS'siz memur olmak mümkün. Kısacası bu kurumlarda memur olarak çalışmak için KPSS şartı aranmıyor dolayısı ile söz konusu kurumların yine söz konusu kadrolarında çalışmak isteyenlerin diğer şartları taşıdıkları taktirde KPSS sınavına girmiş olması gerekmiyor.

Söz konusu kamu kurumları önceki yıllarda olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da KPSS şartı olmadan memur alımı yapmaya devam edecek. Tabiki her kurumun memur alımı yaptığı kadroya ilişkin adaylardan farklı şartlar talep ediyor. Daha açık bir şekilde belirtmek gerekirse bahsi geçen kurumlar memur olmak için KPSS şartı aramıyor ancak farklı şartlar arıyorlar. Bu da doğrudan çok kolayca memur olabileceğiniz anlamına gelmiyor. KPSS memur olmak isteyen adayların önünde aşılması zor bir engel olarak ortaya çıkarken diğer yandan son dönemde KPSS sınavına ilişkin ortaya çıkan dedikodular da adayların kafasını karıştırıyor ve bu da adayları KPSS'siz memur fırsatlarını değerlendirmeye itiyor.

Personel5 olarak aşağıdaki listede KPSS'siz memur alımı yapan kurumları sıraladık. Söz konusu kamu kurumları yukarıda da belirttiğimiz gibi memur alımında farklı şartlar ararken KPSS şartı aramıyorlar. Her kurum KPSS'siz memur alımı yapacağı zaman ilana çıkarak personel alımı yapılacak olan kadrolara ve memur alımında adaylarda aradıkları şartları yayınlamaktadırlar.

KPSS şartı olmadan memur alımı yapan kurumlar şöyle:

- Başbakanlık,
- Bazı Bakan Yardımcılıkları, - Savunma Sanayi Müsteşarlığı,
- TOKİ,
- Cumhurbaşkanlığı,
- Gelir İdaresi Başkanlığı,
- TBMM Memurlukları,
- Başbakanlık Basın Müşavirliği,
- Özelleştirme İdaresi,
- Başbakanlık Basın Müşavirliği,
- TÜİK,

KPSS'siz memur olmak isteyen adayların dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan birisi söz konusu kurumlara bakıldığında bu kurumların kamu kurumları içersindeki en ciddi ve önemli kurumlardan olduğu ve yine bu kurumların deneyimli ve belli alanlarda uzmanlaşmış adaylara öncelik vermesidir. Kısaca belirtmek gerekirse adaylar arasında uzmanlaşmış ve deneyimli olanlar her zaman daha şanslı olacaklardır.

Diğer yandan KPSS şartı olmadan memur alımları konusunda şehit yakınları ve yetiştirme yurdunda büyümüş olanlara da öncelik tanınmaktadır. 

KPSS'siz memur alımı yapan kurumların iş ilanlarını ve detaylarını personel5 üzerinden takip edebilirsiniz.
personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
04 Ekim 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Devlet memurlarının yemek ücretleri ne kadar?
Memurlardan bu yıl için 1,37-5,45 lira, sözleşmeli personelden 1,65-6,54 lira öğle yemeği bedeli alınacak....

Haberi Oku