personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Jandarma ve Sahil Güvenlik personeli alımında değişiklik

Kanlı darbe girişiminin ardından yürürlüğe konulan OHAL Kararnamesi ile Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet göstermesine karar verildi. Buna göre Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'na personel alımı da değişikliğe uğrayarak personel alımları 657 devlet memurları kapsamına alındı.

2 YENİ HİZMET SINIFI GETİRİLDİ
OHAL Kararnamesi'nin ardından İçişleri Bakanlığı'na bağlanan Sahil Güvenlik ve Jandarma Komutanlığı'na personel alımları 657 devlet memurları kapsamına alındı. 657'ye 2 yeni kategori eklendi. Bunlardan biri Jandarma Hizmetleri Sınıfı diğer ise Sahil Güvenlik Sınıfı. Söz konusu yapılan son 2 yeni ekleme ile 657 bünyesinde hizmet sınıfı sayısı 12'ye yükselmiş oldu.

YENİ OPSİYONLAR EKLENDİ
Hizmet sınıflarının eklenmesinin yanında yeni opsiyonlar da getirildi. Bundan böyle İçişleri Bakanı'nın kararı ile herhangi bir il veya ilçenin tamamı polisin ya da jandarmanın sorumluluğuna verilebilecek. Bakan'ın kararı ile söz konusu bölgeye sınırlama olmaksızın polis ya da jandarma müdahale edebilecek.

Jandarma Komutanlığı bünyesinde akademik kadro haricindeki tüm diğer kadrolar memur alımlarının yapıldığı 190 nolu KHK'ya eklendi. Bir diğer yenilik ise gerekli görüldüğü zamanlarda İçişleri Bakanı'nın kararı doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı arasında kademe ve pozisyon farkı gözetilmeksizin personel değişimi yapılabilecek. Söz konusu personel değişimi geçici süre ile yapılacak. Yine içişleri bakanı söz konusu yetkisini valilere bırakabilecek.

TAMAMI 657'YE TABİ TUTULACAK
Bundan böyle jandarma hizmetleri sınıfı için alınacak personel konusunda tamamiyle 657 devlet memurları kanunu uygulanacak olup nasip, terfi, aylık ve diğer mali ve sosyal haklar konusunda da düzenlemeler getirilecek. Subaylık ve astsubaylık konusundaki terfi işlemleri de İçişleri Bakanı'nın onayıyla düzenlenecek.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
01 Ekim 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Devlet memurlarının yemek ücretleri ne kadar?
Memurlardan bu yıl için 1,37-5,45 lira, sözleşmeli personelden 1,65-6,54 lira öğle yemeği bedeli alınacak....

Haberi Oku