shopify stats

Türk Hava Yolları Uzman Personel Alımı

Türk Hava Yolları personel ihtiyacını karşılamak üzere yeni bir personel alım ilanı yayınladı. Buna göre THY uzman alımı yapacak. Peki iş başvurusu, nasıl ve ne zaman yapılacak? Başvurular nereye yapılacak?

Türk Hava Yolları dönem dönem bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere personel alımına gitmekte ve bunun için yeni ilan yayınlamaktadır. THY bu kapsamda yeni yayınladı ilan ile genel uzman alımı yapıyor. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar için başvuru şartları ve diğer detaylar şöyle...

THY GENEL UZMAN PERSONEL ALIMI

T.C. vatandaşı olmak

Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak

Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, en az 1 yıl tecilli veya muaf olmak

01.01.1986 ve sonrasında doğmuş olmak (Yüksek lisans mezunları için 01.01.1984 ve sonrasında doğmuş olmak)

En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin aşağıda belirtilen fakültelerinden veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak.

İşletme Fakültesi

İktisat Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi

Yönetim Bilimleri Fakültesi

Siyasal Bilgiler Fakültesi

Aşağıda belirtilen dil belgelerinden birini 01.07.2013 tarihinden sonra almış olmak.

YDS - 60 Puan

TOEFL (IBT) - 70 Puan

IELTS - 5,5 Puan

THY PERSONEL ALIMINA İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.

İlan, 01.07.2015 tarihine kadar yayında kalacaktır.

İlan kriterlerini sağlayan adaylar önce yazılı sınava, başarılı olanlar mülakata davet edilecektir. Sınavlarda başarılı olan adaylara mülakat aşamasında Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü (İstanbul) bünyesinde hangi departmanlar için değerlendirme yapılacağı bildirilecektir.

Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir."01.01.2014 tarihinden itibaren THY A.O. ilan süreçlerine katılan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.