shopify stats

Maliye Bakanlığı, Avukat, Uzman Yardımcısı, Şoför ve Güvenlikçi Personel Alımı

Maliye Bakanlığı 3 bin adet yeni personel alımı yapacak. Kayıt dışıyla mücadeleyi artırmayı planlayan Maliye bu yıl bin 500 uzman yardımcısı alımı, 150 avukat alımı, 200 şoför alımı ve 200 de güvenlikçi alımı yapacak.

Kayıt dışı ile mücadele kapsamında müfettiş sayısını artırmayı planlayan Maliye Bakanlığı, ağırlık uzmanlardan oluşan binlerce personel alacak. Avukat alımı, uzman yardımcısı alımı, şoför alımı ve güvenlikçi alımı ilgili detaylar şöyle:

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2015 yılında bin 500 gelir uzman yardımcısı, 150 avukat, 200 koruma ve güvenlik görevlisi, 200 şoför ve 200 hizmetli ile birlikte 2 bin 250 kişilik yeni istihdam sağlamayı planlıyor. Vergi müfettişi alımları ile birlikte 2015 yılında toplam rakamın 3 bini bulacağı ifade ediliyor. Maliye, yeni yılda elektronik tahsilatını artırmak için çalışmalarına hız verdi. Vergi tahsilatına yetkili bankaların vadesinden sonra vergi tahsilatı yapabilmeleri için program değişikliği çalışmaları tamamlandı. Bankaların internet bankacılığı ile vergi tahsilatı yapabilme çalışmaları tamamlanarak 24 banka performans programı ile uygulamaya geçti.

İnternet bankacılığı üzerinden vergi tahsilatının bütün bankalara yaygınlaştırılması çalışmaları ise devam ediyor. Maliye kredi kartı tahsilatına yönelik çalışmalarına yeni yılda hız veriyor. 2015 yılında tüm vergi ve ceza türlerinin kredi kartı ile tahsilatının yapılabilmesi amacıyla çalışma yürütülecek. Halen geçiş ücreti ve buna bağlı idari para cezası, karayolları taşıma kanunu idari para cezası, motorlu taşıtlar vergisi ve trafik para cezaları, gayrimenkul sermaye iradından kaynaklı gelir vergisi, 6111 sayılı Kanun kapsamında yapılan ödemeler ile ilgili tahsilatlar kredi kartı ile yapılabiliyor.