shopify stats

İETT sözleşmeli personel alımı, iş başvurusu ve şartlar

İETT tarafından yayınlanan yeni personel alım ilanında kuruma sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Söz konusu İETT personel alımı için başvuru şartları neler? İş başvurusu ne zaman, nasıl ve nereye yapılacak? Detaylar şöyle...

5393 Sayılı Belediye Kanununun 49. Maddesi hükümlerine göre boş bulunan aşağıda sınıfı, unvan adedi, öğrenim durumu belirtilen 3 (Adet) adet tam zamanlı sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

GİRİŞ SINAVI NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Sözlü sınav mülakat olarak tek aşamada yapılacaktır.
Sözlü sınav tarihi: 06 / 02 /2015 saat 09:00 olarak belirlenmiştir.

Sözlü sınavda adayların mesleki genel kültür, yetenek, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, davranış ve mesleğe uygunluğu gibi niteliklere sahip olup olmadığı göz önünde bulundurulacaktır. Adayların başvuru veya atama işlemleri için istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılacak ve göreve başlatılmayacaklardır. Göreve başlatılmış olsalar dahi iptal edilecektir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında 29.09.2004 tarih ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1-657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 'inci Maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2-Seyahate engel durumu olmamak.

3-Farklı vardiyalarda çalışabilecek niteliklere sahip olmak.

İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Adayların 02 /02/2015 - 04 /02/2015 tarihleri arasında saat 08:00 ile 16:30 arasında İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Memur Personel Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. (Posta ve e-mail ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.)

İŞ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1-Özgeçmiş
2-Diploma Fotokopisi
3-Eğitimleri aldığını gösterir sertifikaların fotokopisi
Sözlü Mülakat Sınav Tarihi: 06 /02/2015
Saat: 09:00
Yeri: İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü