shopify stats

Gelir İdaresi Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere toplam bin 320 adet sözleşmeli uzman yardımcısı personel alımı yapacak. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar için genel başvuru bilgileri şu şekilde...

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), yazılı ve sözlü sınavla bin 320 gelir uzman yardımcısı personel alımı yapacak. GİB'in internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, 44 ilin merkez ve ilçelerinde açık bulunan kadrolara atanmak üzere, bin 320 gelir uzman yardımcısı alımı için sınav yapılacak.

BAŞVURU VE SINAV GİRİŞ DETAYLARI

Adaylar, başvuru sırasında sadece bir ili tercih edebilecek ve tercih edilen bu ilin ilçelerini öncelik sırasına göre başvuru formunda işaretleyecek. Adaylar, daha sonra bu tercihlerinden vazgeçemeyecek. 

Giriş sınavının yazılı bölümü 16 Mayıs 2015 tarihinde saat 10.00'da Ankara'da yapılacak. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile sınava nerede gireceklerine ilişkin listeler, yazılı sınav tarihinden en az 10 gün önce e-Devlet portalı "www.turkiye.gov.tr" ile Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde ilan edilecek.

SON BAŞVURU 17 NİSAN 2015

Başvurular, 6 Nisan 2015 tarihinde başlayıp, 17 Nisan 2015 tarihinde saat 17.30'da sona erecek. 

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacak. Yazılı sınavın değerlendirilmesi sonucu, 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylardan; yerler itibarıyla, adayların başvuru sırasında tercih ettikleri il dikkate alınarak en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, o il için atama yapılacak toplam kadro sayısının 2 katı aday sözlü sınava çağrılacak.

Yorumlar
  • pınar

    başvuruyu nasıl yapacağız?

    cevapla