shopify stats

Diyanet İşleri 5 Bin Müezzin, Öğretici ve İmam Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanı yaptığı bir açıklamada yeni dönemde 5 bin adet sözleşmeli personel alımı yapılacağını açıkladı. Buna göre Diyanet İşleri sözleşmeli olarak müezzin alımı, imam alımı ve kuran kursu öğreticisi alımı yapacak.

Diyanet İşleri Başkanı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bakanlık bünyesinde farklı illerde çalıştırılmak üzere toplam 5 bin adet yeni personel alımı yapılacağını duyurdu. Adayları sevindiren açıklamada alımların sözleşmlei personel alımı kapsamında yapılacağı da duyuruldu.

Sözleşmeli müezzin alımı, imam alımı ve kuran kursu öğreticisi alımlarının 3 bin kadarının seçimlere kadar gerçekleşmesi bekleniyor. Geriye kalan 2 bin kişilik alımın ise önümüzdeki yıl düzenleneceği belirtiliyor.

Diyanet İşleri'ne yapılacak toplu personel alımından adayların tepkisini çeken nokta ise alımları kadrolu değil de sözleşmeli olması. Buna açıklama getiren Diyanet İşleri Başkanlığı bunun seçimler öncesi hükümet bütçesindeki açılmadan kaynaklandığını ancak alımların ilk olarak sözleşmeli olarak başlayacağını ve sonrasında sözleşmeli olarak işe başlayan adayların yavaş yavaş kadroya alınacağını belirtiyor.

Sözleşmeli personel alımından detaylar önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

Yorumlar
  • muhammed

    diyaneti elestirmek belki haddim degil ama ilim icin elstiri yapamak gelir icimden ne yazikki mesderse ehline degilde ehli olmayana imamligi tercih etmeleri akil disidir ... medreseleri onemsiz hale getiren ilmin kaybolmasina sebebiyet vermislerdir toplumu iyilestiren mederede cikan rehberler olmustur .. bes yillik medrese ogrencisi ilahiyati bitirmislerin on kati kadar ilim elde ediyorlar ... medereseyi onemseyen bir tuplum hidayet rehberini kaybetmistir ...

    cevapla
  • lokman pekcan

    s.a sans olurda boylemı olur 25 sınavdı 10 u mezunıyetımdı 15 gun arayla gıremedım nevardı yanı evrak sartı kosmasalardı zaten okul bıtmıs hafızlık var sımdı dıplomayı verırdım sımdı bekle Allah bekle ınsAllah su ıktıdar bastayken basımızı bıyere sokarız Allah sonumzuu hayr etsın ıdısat ıyı degıl 5 bn tl maas alıyorum suankı ısımden ınanın ımamlıgı gece gunduz beklıyorum

    cevapla