shopify stats

Memura para iadesi yapılacak mı

Kanlı darbe girişiminin ardından bilindiği üzere memur izinleri iptal edilmiş ve ikinci bir emre kadar da bütün memurların görevinin başında olması istenmişti. Bunun üzerine memurlara bir kötü haber daha geldi... PERSONEL5

Hain ve kanlı darbe girişiminin ardından tüm memurların izinleri ikinci bir emre kadar iptal edilmişti. Söz konusu kamu personeline bir kötü haber daha geldi. Bilindiği üzere darbe girişim yaşanmadan önce tatil planları yapan kamu personeli tur paketlerini, uçak biletlerini ve buna benzer ödemelerini önceden yapmıştı ve dolayısıyla bir mağduriyet söz konusu oldu.

İŞte bu kamu personelinin yaptıkları ödemeleri geri alabileceği söylenmişti ancak yeni bir gelişme yaşandı.

Ödemenin tamınını geri alamayacaklar
Tur şirketlerine yapılan ödemelerin tamamı geri alınmayacak. Tur şirketleri vergi ve harç bedelleri çıkarıldıktan sonra geriye kalan kısmı söz konusu kamu personeline geri iade edecekler. Diğer yandan konuyla ilgili oluşan sıkıntılarda mahkemeye başvurulabilecek sıkıntılar hukuki yoldan çözümlenebilecek.

Satın alınan otel hizmetlerinde iade zorunlu değil
İzinleri iptal edilen kamu personeline bir kötü haber de otel işletmecilerinden geldi. Yasalara göre sadece otel hizmeti olan memura para iadesi yasal olarak zorunlu değil. Ödenen otel ücretlerinin çalışanlara iadesi otel işletmecinin inisiyatifinde. Tur paketlerinde olduğu gibi satın alınan otel hizmetleri konusunda da ortaya çıkan sıkıntılar mahkeme yolula çözülebilecek.