shopify stats

Memur maaşına derece zammı ayarı

Memurlar konusunda her gün yeni adımlar atılırken bir haber de memur maaşlarına derece konusunda geldi. Buna göre memurlar yeni yıldan itibaren olmak üzere maaşlarına derece zammı alacaklar.

Memurlara ve memur maaşlarına derece ayarı geçen seneden itibaren gündemde olan bir konuydu. Hükümet bu konuda da adım atarak çalışmalarını tamamladı.

Memurlara derece ayarının altında geçen sene yapılan toplu sözleşme ve bu sözleşmede yer alan ilave 1 derece uygulaması yatıyor. İlave derece uygulamasına göre Ocak 15 2016 tarihi itibariyle mevcut olarak kamu kurumlarındaki görevine devam eden memurlardan daha önce kendilerine ilave 1 derece verilmemiş olan memurlara +1 ilave derece verilecek. Dolayısıyla söz konusu bu memurların derecesi 1 kademe yükselecek.

İlave 1 Derece 290 TL Artış Getirecek

Memurlara ilave olarak verilen derece ile maaşlara da derece zammı gelecek. Söz konusu deerece zammı çerçevesinde memur maaşlarında 290 TL'ye varan artışlar olacak.

Derece zammını ne zaman alacaklarını merak eden memurların 1 ay daha sabrederek Şubat ayı maaşlarını beklemesi gerekiyor. İlave derece zamları Şubat ayı maaşlarına yansıtılacak.

Diğer yandan yılın ilk ayında maaşlarına yüzde 6 rutin zam ve enflasyon zammı alacak olan memurlar bu zamla birlikte toplamda 3 adet yeni zam almış olacaklar.

Yorumlar
  • mehmet yücel

    ziraat bankası çalışanıyım şubattaki dereceden ziraat bankası personeli olarak ben 6 yıldır derece almadım beni de kapsıyor mu

    cevapla