shopify stats

EKPSS tercihleri ne zaman yapılacak

Engelli kamu personeli seçme sınavı için tercihler 13 Temmuz ve 22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Memur ve personel alım haberleri PERSONEL5.COM'da...

Engelli vatandaşların memurluğa alınmasında başlıda adım sınav olan EKPSS yani Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı için tercihlerin ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. Gelen açıklamalarda söz konusu 2016 EKPSS tercihlerinin ne zaman yapılacağı duyuruldu. Buna göre tercihler 13 Temmuz ve 22 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Tercihler için süre 9 gün
EKPSS tercihlerini yapmak isteyen adayların süresi çok uzun değil. Adaylar 13 Temmuz ve 22 Temmuz tarihleri arasında 9 günlük süre boyunca tercihlerini yapabilecekler. Söz konusu adayların tercihlerini gerçekleştirebilmeleri için 2016-EKPSS'ye girmiş olmarı ya da 2016-Kura ile yerleştirme uygulamasına başvuruda bulunmuş olmaları gerekiyor.

Diğer yandan adayların yapacakları tercihlerin geçerli sayılması için sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okulda ya da eğitim programından mezun olması da gerekiyor.

EKPSS tercihleri sırasında adayların dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise adayların tercihlerini ÖSYM'ye gönderdiği gün itibariyle mezun olmaları gerektiğidir. Eğer söz konusu aday tercihlerin gönderdiği gün okul veya eğitim programından mezun değil ise adayın yerleştirmesi yapılsa dahi ataması yapılmayacak.

Askerde olan adaylar EKPSS'ye başvuruda bulunabilecek.