shopify stats

Yargıtay 60 yeni zabıt katibi alımı yapıyor

Yargıtay bünyesindeki açık zabıt katibi pozisyonlarını doldurmak için yeni personel alımına çıkıyor. Söz konusu personel alımı kapsamında 60 adet yeni zabıt katibi alımı düzenlenecek. İş başvurusu ve diğer detaylar şöyle... PERSONEL5

Yaklaşık 3 ay önce kamuda başlayan depremlerin etkisiyle kadrolar boşalmış ve yeni personel alım süreci başlamıştı. Birçok kamu kurumu boşalan kadroları yeni personel ile doldurmak için harekete geçmiş ve personel alımlarına başlanmıştı. Son dönemde onlarca kamu kurumu yeni alımlar için ilana çıktı. Personel alımı yapan kurumlardan biri de Yargıtay.

Yargıtay bünyesinde bulunan açık pozisyonlara yeni personel alımı yapacak. Yargıtay söz konusu personel alımı kapsamında zabıt katibi pozisyonlarına 60 adet yeni zabıt katibi alımı yapacak.

Personel alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar içi genel olarak gerekli başvuru şartları şöyle...

Öncelikle adayların iş başvurusunda bulunabilmesi için 657 devlet memurları kanunun 48. maddesinde yer alan şartları taşıyor olması gerekiyor. Diğer yandan yine adayların askerlikle ilişiklerinin bulunmaması, askerlik hizmetlerinin tamamlamı ya da ertelemiş olmaları gerekiyor.

Yargıtay zabıt katibi alımında yaş sınırı olalarak 35 yaş sınırının geçilmemiş olmasını talep ediyor. Yargıtay zabıt katipliğine iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylardan lisans ve önlisans mezunlarının 2016 KPSS'ye girmiş olması, orta öğretim memzunlarının ise 2014 KPSS'ye girmiş olmaları ve en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Zabıt katibi alımlarında adaylar için son başvuru tarihi ise 25 Kasım 2016 olarak belirlenmiş. İş başvurusunda bulunmak isteyen adayların bu tarihe kadar başvurularını yapmaları gerekiyor.