shopify stats

Göç İdaresi yeni personel alımı

İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren Göç İdaresi ihtiyaçları doğrultusunda yeni personel alımı yapacak ve toplamda 82 yeni personel Göç İdaresi bünyesine katılacak. PERSONEL5

İçişleri Bakanlığı altında çalışma yapan Göç İdaresi yeni ihtiyaçları kapsamında yeni personel alımı yapmak için ilan yayınladı. Söz konusu yeni ilanla toplamda 82 yeni personel alımı yapılacak. Bu çerçevede 71 adet göç uzman yardımcısı ve 11 adet uzman yardımcısı alımı yapılacak.

82 Uzman Yardımcısı Alımı Yapılacak
Göç İdaresi tarafından yayınlanan personel alım ilanıyla göç uzman yardımcısı ve uzman yardımcısı alımı yapılacağı duyuruldu. Buna göre kurum taşra teşkilatı için 71 adet göç uzman yardımcısı ve artı olarak 11 adet uzman yardımcısı alımı düzenleyecek. Toplam personel alımı sayısı 82'yi buluyor.

İş Başvurusunda Temel Şartlar
Göç İdaresi personel alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların herşeyden önce 657 devlet memurları kanununa ilişkin şartları taşıyor olması ve üniversitelerin 4 yıllık bölümlerden mezun olmaları gerekiyor. Diğer yandan 35 yaş sınırını aşmamış olmak ve KPSS'den şartlarda belirtilen geçerli panı almış olmak gerekiyor. Bu şartları taşıyan adaylar Göç İdaresi alımlarına başvuru yapabilecekler.

Başvurular 17 Temmuz'a Kadar
Göç İdaresi uzman yardımcısı alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvurularını 17 Temmuz 2016 tarihine kadar yapmaları gerekiyor. Sonrasında yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Alımlara ilişkin daha fazla bilgi almak isteyen adaylar Göç İdaresi resmi web sitesini ziyaret edebilecekler.