shopify stats

İŞKUR - Orman Müdürlüğü Rize Geçici İşçi Personel Alımı

Orman Müdürlüğü Rize bölgesinde çalıştırılmak üzere yüzlerce geçici işçi alımı yapacak. Alımlar İşkur üzerinden yapılacak. Geçici işçi alımına iş başvurusu ne zaman, nasıl ve nereye yapılacak? Başvuru şartları neler?

Çevre ve Orman Bakanlığı ve İŞ-KUR işbirliğiyle Rize’de 670 kişi geçici olarak istihdam edilecekRİZE (ANKA) - İŞ-KUR ile Çevre ve Orman Bakanlığı arasında toplum yararına geliştirilen projeler kapsamında imzalanan bir protokol ile Rize’de 670 kişi fidan dikimi ve bakımında görevlendirilmek üzere geçici olarak istihdam edilecek. Çalışma ve İş Kurumu Rize İl Müdürü Hasan Kiraz, konuyla ilgili olarak düzenlediği basın açıklamasında, altı ay çalıştırılacak işçiler için kayıtları almaya başladıklarını ve çalıştırılacak 670 kişinin kura ile belirleneceğini belirtti.

Kiraz açıklamasında, şu ifadelere yer verdi: “Proje kapsamında ağaçlandırma ve fidan bakımında görevlendirilmek üzere 670 kişi istihdam edilecek. Altı ay görevlendirilecek işçi adayları için İŞ-KUR olarak kayıtları almaya başladık. Kayıtlar 2 Nisan 2015 tarihine kadar devam edecek. İşe alınacak işçiler ise bu başvurular arasından 6 Nisan tarihinde yapılacak kura ile belirlenecek. 19 yaşın üzerindeki, işsiz herkes başvurabilecek. Yaş ve cinsiyet kriteri yok. Kuradan çıkan kişiler 9 Nisan tarihinde ilgili kurumlara bağlı olarak çalışmaya başlayacak. Proje ve imzalanan protokol gereği işe alınan 670 kişi asgari ücret karşılığında altı ay boyunca çalıştırılacak. Kuradan çıkan kişiler; Rize Orman İşletme Şefliği’ne bağlı olarak 340, Pazar Orman İşletme Şefliği’ne bağlı olarak 301 ve Ardeşen Fidan Çiftliği’ne bağlı olarak 20 kişi olarak dağıtılacak. Başvuruda bulunanlardan talebimiz, ulaşım gibi sıkıntılar yaşamamaları için kendi bölgeleri için başvuruda bulunmalarıdır.” Orman Müdürlüğü işçi maaşları ne kadar sorusunun yanıtı iş görüşmeleri sırasında netlik kazanacaktır.