shopify stats

İŞKUR - Orman Müdürlüğü Balıkesir İşçi Personel Alımı

Orman Müdürlüğü İşkur üzerinden Balıkesir bölgesinde çalıştırmak üzere toplam 2 bin 500 yen işçi alımı yapacak. Orman Müdürlüğü'ne iş başvurusu ne zaman, nasıl yapılacak? Başvuru şartları neler?

Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile il ve ilçelerde istihdam edilmek üzere 2 bin 500 işçi alınacak.

Orman Bölge Müdürlüğü ile yapılan Toplum Yararına Program ( TYP) hakkında bilgi veren İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı, program kapsamında Balıkesir'de 2 bin 500 işsizin 6 ay süreyle iş sahibi yapılacağını ve program süresince katılımcılara asgari ücret ödeneceğini belirtti.

Balcı, başvuracakların, başvuru esnasında İŞKUR İl Müdürlüğüne/Bandırma Hizmet Merkezine kayıtlı işsiz durumunda olmaları, herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları (açık öğretim öğrencileri hariç), emekli, malul dul ve yetim aylığı almamaları gerektiğini söyledi.

Son altı aylık dönem içinde İŞKUR'un düzenlediği işbaşı eğitim programı, iş gücü yetiştirme kursu ve girişimcilik programlarına katılmamış olması şartlarını taşıması gerektiğini de belirten Balcı, başvuruların 27 Mart günü mesai bitimine kadar Balıkesir İŞKURMüdürlüğü ile kurumun Bandırma Hizmet Merkezine yapılacağını kaydetti. Orman işçisi maaşlarının ne kadar olduğu iş görüşmeleri sırasında netlik kazanacaktır.