shopify stats

Çaykur İşçi Personel Alımı, 3 Bin 500 Yeni İşçi Alımı Yapılacak

Türkiye'nin bölgesel ve önemli kurumlarından biri olan ÇAYKUR yeni personel alımı yapacağını duyurdu. İşçi sayısının yetersiz olduğunu belirten yetkililer ziraat mühendisi, orman mühendisi, teknik eleman ve çay yükleme işçisi alımı yapılacağını bildirdiler. İlkokul ve lise mezunu personeller alınacak.

Çaykur’a son olarak 2007 yılında işçi alımı gerçekleştirildiğini ve geçen sürede yaşanan azalma ile işçi sayısının, 6 bin 112’si mevsimlik, 2 bin 366’sı da kadrolu olmak üzere 8 bin 474’e düştüğünü kaydeden Sütlüoğlu şunları söyledi:

“Bu işçi sayısı yetersiz. Bu nedenle 4 bin 300 işçi talep ettik ancak 3 bin 500 işçi alımı için izin çıktı. Büyük çoğunluğu genelde yaş çay yükleme işinde çalışacak. Daha önce müteahhit firmalardan hizmet alımı ile yapmak zorunda kaldığımız bu işi artık kendi bünyemize alacağız. 3 bin 500 işçinin 2 bin 370’i en az ilkokul mezunu olacak ve yaş çay yükleme işçisi olarak çalışacak. Meslek ve teknik lise ile yüksek okul mezunu 600 teknik eleman alımı da yapacağız. Ayrıca bu yıl ilk kez 180 mevsimlik Ziraat ve Orman Mühendisi alımı yapacağız. Bu kişiler de vardiya amiri olarak çalışacak. Çay eksperi olarak da 350 işçi alımı yapılacak. Alınacak işçilerin 2 bin 375’i Rize, 783’ü Trabzon, 276’sı Artvin ve 66’sı da Giresun’da görevlendirilecek.”

Yorumlar
 • yusuf

  engelli isci aliyomu acaba caykur onu bilmiyoruz

  cevapla
 • MURAT KOPAR

  i̇yi̇ çalışmalar tüm çaykur çalışanlarına bende ilkokul mezunu olduğum için şuanda işsizim eğer nasipte var ise sizinle çalışmak isterim. ülkemizde binlerce işsiz varken sıra bize gelirmi bilmem ama yazmak istedim. belkide olur hayırlısı tüm çalışan personelinize iyi çalışmalar dilerim. saygılarımla.soma manisa

  cevapla
 • umut

  ne kadar olacak taş çatlasın 1200 ya da 1300 tldir

  cevapla
 • kemal

  çaykurda çalışanlar ne kadar maaş alıyor bilgisi olan varsa yazabilir mi?

  cevapla