shopify stats

Tornacı, makineci, tesisatçı ve kaynakçı işçi alımı yapılacak

Makine Kimya Endüstrisi kısa adıyla MKEK yeni işçi alımı yapacak. Söz konusu işçi alımında tornacı, tesisatçı, kaynakçı ve makinacı işçiler alınacak. Başvuru ve genel şartlar ise şöyle... PERSONEL5

 Makine Kimya Endüstrisi bilinen kısa adıyla MKEK ihtiyaçları kapsamında yeni işçi alımına gidiyor. Kurum bünyesine eleman alımı yapmak için yeni bir ilana çıktı. Kısa süre önce yayınlanan 35 kişilik işçi alım ilanının ardından 95 kişilik işçi alımını kapsayan yeni bir ilan daha yayınlandı. Buna göre yeni ilanla makineci, tornacı, tesisatçı ve kaynakçı pozisyonlarına işçi alımı yapılacak. Peki iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar için başvuru zamanı ve şartlar konusundaki detaylar neler?

MKEK Hangi pozisyonlara işçi alımı yapılacak?
MKEK Genel Müdürlüğü yeni işçi alımı ilanında birden fazla pozisyona işçi alımı yapacak. Söz konusu işçi alımlarında lise ve dengi okullardan alım yapılacak olup topla sayı 95 kişi olacak. Bu kapsamda kaynakçı alımı, makineci alımı, tesisatçı alımı, tornacı alımı, elektrikçi alımı ve kimyacı alımı yapılacak.

Hangi illerde işçi alımı yapılacak?
Makine Kimya Endüstrisi yeni ve 95 kişilik işçi alımı kapsamında Ankara, Kırıkkale ve Çankırı illerinde bulunan işletmelere işçi alımı düzenleyecek.

MKEK işçi alımında başvuru şartları neler? İş başvurusu ne zaman yapılacak?
MKEK işçi alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar için son iş başvurusu tarihi 9 ağustos 2016 olarak belirlenmiş. Adaylar bu tarihe kadar İŞKUR üzerinden söz konusu ilana iş başvurusu yapabilecekler. Diğer yandan MKEK işçi alımında 27314 sayılı resmi gazetede yayınlanan kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alımı hüküm ve esalarını uygulayacak.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak isteyen adaylar MKEK kurumsal web sitesi üzerinde duyurular kısmını ziyaret edebilirler.

Yorumlar
 • ahmet

  valla istanbulda gemide makineciyim aylık 8000tl maaş var beyler genellikle meslek lisesi okuyanlar öncelikli oluyor

  cevapla
 • serdal

  kaynakçıyım gaz altı elektirik tozaltı sertifikalarım mevcut yurt dısında calışmak istiyorum.

  cevapla
 • ümit

  bu memlekette ortaokul mezunlarına iş yok bunu anladım

  cevapla