shopify stats

Sağlık Bakanlığı KPSS'siz Eleman ve İşçi Hizmet Alımı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yaklaşık 11 bin adet hizmetli alımı yapılacağı duyuruldu. Buna göre bakanlık tüm Türkiye çapında çalıştırmak üzere hizmetli personel alımı gerçekleştirecek. Alımlar 2015 yılı bitmeden başlayacak ve tamamlanacak.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışıtırlmak üzere toplam 25 bin kadrolu personel alımı ve hizmetli personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Bunun yaklaşık 11 bin adedi hizmetli alımları kapsamında KPSS'siz olarak gerçekleştirlecek. Alımlar bu yıl bitmeden başlayacak ve tamamlanacak. Binlerce kişi sağlık sektöründe iş sahibi olacak.

Sağlık Bakanlığı taşeron hizmetli işçi alımında göreve getirdiği adayları devlet hastanelerinde çalışıtırcak. İşçi alımları taşeron firmalar üzerinden yapılcak.

2015 yılı içerisinde yapılacak ihalelerle öncelikli olarak temizlik hizmet alımı, veri elemanı hizmet alımı, şoför hizmet alımı, görüntüleme hizmet alımı, biyomedikal hizmet alımı, çamaşır yıkama hizmet alımı, koruma ve güvenlik hizmet alımı, klinik ve destek hizmet alımı, dış destek personeli hizmet alımı, laboratuvar hizmet alımı, güvenlik hizmet alımı ihaleleri bazı illerde yapıldı bazı illerde ise bu yıl içinde yeni ihaleler düzenlenecek.

Yeni yapılacak işe alımlar kapsamında iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar öncelikle duyuruları takip etmeli. Resmi açıklamalarından ardında işe alımlar başlayacak ve işe alımlar illerde bulunan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılacak. Kısaca iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar ilk adım olarak buraya müracaat edebilirler.

Yorumlar
 • Ahmet

  lise mezunuyum iş arıyorum

  cevapla
 • Hakkı turan

  11 yıldır gümrük te aşçı olarak çalıştım SGK primlerimi o dedim şimdi bostayim hastahane veya yetimhanede çalışmak istiyorum

  cevapla
 • ismail yalçınyiğit

  hasta bakıcı serti fikalıyım 10 yıldır hastanede temizlik personelıyım kadroya geçmek istiyorum

  cevapla
 • Hatice Berber

  Ben Kırkağaç Devlet Hastanesinde Bilgi işlem (otomasyon ) görevlisiyim ama işten çıkartmak için zorlanıyoruz ya temizlik yapıcam yada istifa edeceksiniz diye bizim görevlerimizi değiştirdiler. Bu durumda bizim işe alınmamız olabilir mi bilmiyorum ben görevimi severek yapıyordum ama mecburen bıraktırdılar iki çocuk annesiyim çalışmam lazım yardımcı olursanız çok memnun olurum.

  cevapla
 • emine turgut

  Lise mezunuyum saati uygun olarak sağlık personelligi isi istiyorum lütfen cvp

  cevapla