shopify stats

Almanya'da iş bulma, Almanya işçi alımı ve iş ilanları

Almanya'da çalışmak istermisiniz? Peki ama Almanya iş nasıl bulabilir Alman şirketlerin iş ilanlarına nasıl ulaşabilirsiniz. Almanya işçi alımlarından yaralanabilmenizi sağlayacak kısa rehberimizde göz atabilirsiniz... PERSONEL5

Almanya’da iş bulmak ve yaşamak arzusundaysanız aşağıda önereceğimiz web siteleri iş aramanıza yardımcı olacaktır:

Xing - LinkedIn ve Plaxo dışında, özellikle de Almanya’da popüler ağ sitesi hesap olunuyor. Almanya’da birçok kişi bilmiyorsanız Xing sitesine ilk başta bağlanmak için birçok insan bulmak zor ola bilir ve bu da karşılaşacağınız tek sorundur. Ama profilinizi tam dolurmak hala iyi bir fikir olabilir, çünkü işverenler ve işçi arayan şirketler bu siteyi çok kullanıyor. Siteye ücretsiz üyelik ve ödenişli ‘premium’ üyelik hakları vardır ve aynı zamanda Almanya’da mevcut aranabilir iş ilanları yer almıştır.

LinkedIn Xing sitesine benzer bir ağ sitesi olup daha çok uluslararası üyelere sahiptir. Eğer bağlantılarınız çoğunlukla Almanya dışındaysa, burada onları bularak bağlanma daha iyi bir şans olabilir. Aynı zamanda sitede şehir veya posta kodu ile aranabilir işçi alım ilanları var. Sitenin özelliklerinden biri, herhangi bir bağlantı veya bağlantısı olduğunuz kişinin bağlantıları vasıtasıyla belirli bir şirket ve açık pozisyonlar için arama yapabilirsiniz.

JobsinMunich.com ‘İngilizce konuşan profesyoneller’i hedefleyen işleri listeliyor. Site tamamen İngilizcedir.

JobScout24 Almanca olup sadece bazı temel bilgi ve eğitim amaçlı sitedir. Arama terimi (Suchbegriff) olarak ‘İngilizce’ kullanarak İngilizce birçok iş ilanları bulabilirsiniz.

Monster.de Almanya dışında işleri oluşturan Monster.com gibi sitedir. Burada bir çok işçi alım ilanlarına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Almanca açık pozisyonlar da var.

Toytown Germany Almanya’da yaşayan gurbetçiler için tasarlanmış bu büyük topluluk sitesinin aranan ve sunulan işleri içeren küçük mesaj panoları bulunmaktadır. Aynı zamanda site Almanya’da mevcut sanayi veya alana göre şirketlerin listesi olan çeşitli wiki sayfalarını içerir.

Ayrıca ilgi alanınızda olan bireysel şirketlerin web sitelerini kontrol etmeyi unutmayın. Almanya’nın en büyük işveren şirketleri DaimlerChrysler, BMW ve Siemens dahil, gurbetçileri işe alan küçük AutoDesk ve Infineon şirketlerininin de işçi alımını gözden geçirebilirsiniz.