shopify stats

THY 1000 pilot ve 1600 kabin memuru alımı

THY tarafından yapılan yeni açıklamada Türk Hava Yolları bünyesinde görevlendirilmek üzere 1000 adet pilot ve 1600 adet kabin memuru alımı yapılacağını duyuruldu.

THY yeni yaptığı açıklamasında 2019 yılında 1000 pilot ve 1600 kabin memur alımı yapacak. Alımlarında birden fazla kriteri göz önünde bulunduracak olan THY, alımlarında 2600 kişiyi değerlendirecek. Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, bünyelerinde birçok kişinin olduğunu ve alımların devam ederek daha fazla kişiyi işe alacaklarını ve daha da büyüyeceklerini belirtti. Ekşi, alımlarla ilgili olarak şunları kaydetti: “Özellikle genç arkadaşlarımız, hem bizim hem de iştiraklerimizin web sitelerini takip edip, kendilerine uyan iş ilanlarına müracaatta bulunsun. Havacılık sektörünün çıtasını gençlerle yükseltelim. “ dedi.

Ekşi konuşmasına şöyle devam etti: “ Bize hizmet veren firmalar da özellikle İstanbul Havalimanı’nın mekansal büyüklüğüne bağlı olarak daha fazla eleman alıyorlar. İstanbul Havalimanı tüm fazlarıyla tamamlandığında 250 bine yakın personel çalışacak. Biz de doğal büyümemize bağlı olarak eleman alıyoruz. İstanbul Havalimanı’nda daha fazla büyürsek ki en büyük hedefimiz bu, daha fazla personele ihtiyacımız olacak.“

Alımlarla ilgili olarak detaylar çıktığında sitemiz üzerinden detaylara ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.