shopify stats

TOFAŞ 2 bin kişilik mavi yaka personel alımı yapacak

TOFAŞ yeni yapacağı yatırımlar ile birlikte yeni istihdam da sağlayacak. Yeni yatırımlar kapsamında önümüzdeki dönemde toplamda 2 bin yeni mavi yaka personel alımı yapılacak.

Türkiye’nin önde gelen otomotiv firması Tofaş, Nisan 2016’ya kadar 2 bin mavi yakalı personel alımı yapacak. Bursa’daki dev fabrika, 2 bin yeni çalışanın istihdam edilmesiyle birlikte 3 vardiyalı sisteme geçecek. Tofaş’ın 2 bin kişilik yeni eleman alımı yan sanayide de insan kaynağı yatırımını tetikleyerek çarpan etkisiyle Bursa ekonomisine büyük değer yaratacak.

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından Tofaş yeni model yatırımlarıyla, Bursa’da ekonomi ve istihdama sağladığı katkıyı artırıyor. Tofaş, geçtiğimiz günlerde üretimi başlatılan Fiat’ın yeni sedanı Egea’nın ardından önümüzdeki yıl devreye girecek Egea Ailesi’nin diğer üyeleri Hatchback ve Station Wagon modellerinin üretimi için, 2016 Nisan ayına kadar 2 bin mavi yakalı çalışanı işe alacak. Yeni işe alımların ardından çalışan sayısı 8 bin 500’e çıkacak olan Tofaş, 3 vardiyalı sisteme geçecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, yeni ürünler ve projeler kapsamında insan kaynağına önemli bir yatırım yaptıklarını ve yeni katılan çalışanlarla güçlenerek yola devam edeceklerini açıkladı. Eroldu, Türkiye’nin en büyük işveren markalarından biri olarak Tofaş’ın, yeni istihdam politikası ile hem Bursa hem de Türkiye ekonomisinin gelişmesine önemli bir katkı sağladıklarını söyledi.
 
Cengiz Eroldu, “Fiat Egea, Türkiye otomotiv sanayinin gelişimi ve ülke ekonomisi açısından son derece önemli bir proje. Başından sonuna, Tofaş çalışanlarının imzasını taşıyan bir proje olarak şirket tarihimizde ve otomotiv sanayinde şimdiden özel bir yere sahip olan Egea, Tofaş için olduğu kadar Bursa için de bir gurur vesilesidir. Bursa’dan yola çıkarak 40’tan fazla ülkeye ihraç edilecek Sedan modelinin ardından, tüm Egea model ailesinin 2016 yılında devreye girmesi ve 2 bin kişinin istihdamıyla, fabrikada kapasite kullanımını maksimum seviyeye taşımayı planlıyoruz. Yeni dönemde 2 bin yeni arkadaşımızla çalışan sayımızı 8 bin 500’ün üzerine taşıyacağız. Yeni ürün projeleri ve 2 bin yeni çalışan alımımız tedarikçilerimiz ve bayilerimiz üzerinde çarpan etkisiyle öncelikli Bursa olmak üzere Türkiye’de ile önemli ölçüde ilave istihdam yaratacaktır” dedi.
 
TOFAŞ Engelli ve Kadın Personel Alımı Da Yapıyor

Sanayi sektöründe Türkiye’nin göz bebeği olan Bursa’nın, Tofaş’ın yeni yatırımlarıyla gelişen istihdam hamlesi ile birlikte daha da büyüyeceğinin ve ihracatta Türkiye’nin en önemli söz sahiplerinden biri olmaya devam edeceğinin altını çizen Eroldu, “2 bin kişilik istihdamımızla, engelli ve kadın çalışan sayımızı da önemli ölçüde artırıyoruz. Türkiye’de engelli vatandaşlarımızın ve kadınlarımızın iş hayatına ve ekonomiye sunduğu katkıyı artıracak fırsatlar yaratmayı, onların iş hayatına eşit haklarla katılımını sağlamayı, devletin olduğu kadar iş dünyasının da sorumluluğu olarak görüyoruz. Bu alanda üzerimize düşeni yapmak amacıyla bu kapsamdaki çalışanlarımızın sayısını artıracak bir istihdam planı yaptık” dedi. 

Yorumlar
 • murat acar

  tofaşta şartlara göre iş arıyorum

  cevapla
 • ali demiray

  tofaşta uretim elemanı olarak calışmak iştiyorum.

  cevapla
 • tugbasertan

  şartları neler hangi koşullarda eleman alımı yapılıyor?

  cevapla