shopify stats

Meslek Liselilere 6 Bin TL

Milli Eğitim Bakanlığo kalifiye eleman sayısını arttırmak için geniş kapsamlı bir çalışma başlatarak meslek liseleri için teşvikleri yükseltiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel sektörün kalifiye ara eleman ihtiyacını karşılamak için meslek lisesi seferberliği başlattı.

MEB, Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) özel meslek lisesi açan işadamlarına alanlarına göre verdiği öğrenci başına teşvik miktarlarını artırdı.

Geçen yıl 3 bin 800 TL ile 5 bin 500 TL arasında değişen teşvik miktarları bu sene 4 bin TLile 6 bin 250 TL'ye yükseldi. Teşvik verilen okullara ayakkabı, biyomedikal ve mobilya gibi 5 yeni alan eklendi. Şu an 20 olan meslek lisesi sayısının, 120'ye çıkması hedefleniyor.

Yorumlar
 • adalet

  o zaman devletimizin direk iş verdiği halk eğitim kursiyer öğreticilerinede kadro verilsin onlara direk devletimiz ders ücreti karşılığında görev yapmışlardır diğeri ise taşörön kanalı ile devlete çalışıp kadro imkanı verilmektedir

  cevapla
 • ismi

  benim çocuğum tekstil meslek lisesi nakış mezunu ve devamı süleyman demirel üniversitesi 2 yıllık üniversitenin el sanatları mezunu iş bulamıyor da benim çocuğum gibi binlerce tekstil mezunu boşta birde üstelik benim çocuk iki yıl halk eğitimde kurs öğreticiliği yaptı hala boş

  cevapla
 • Muhsin Tenşi

  eee peki basvuruyu nasil ve nereden yapiyoruz?

  cevapla