shopify stats

Kadroya Alınan Taşeron İşçi Maaşı Ne Kadar Olacak?

Bilindiği üzere 6 bin 417 taşeron işçi kadroya alındı. Peki kadroya alınan taşeron işçi maaşları ne kadar olacak? İkramiye var mı? İşte kadrolu olan taşeron işçilerin yeni ücretleri...

Şu anda Karayolları'nda asgari ücretle, yani 949 lira maaşla çalışan bu işçilerin işçilerin maaşları net 2 bin liraya yaklaşacak. Ayrıca 3 ayda bir yani yılda toplam 4 maaş ikramiye alacaklar. Böylece aylık ortalama maaşları 949 liradan 2 bin 700 liraya yükselecek. Yıllık izinleri olmayan bu işçiler, kıdemlerine göre 24 günden 40 güne kadar izin hakkı alacaklar. Bu işçiler kurumda çalışmaya başladıkları günden itibaren 'devletin işçisi' sayılacak. Kendilerine geriye dönük 5 yıllık maaş farkı da ödenecek.

Kadrolu İşçi Maaşı Ne Kadar?

Ramazan Ağar yaptığı açıklamalarda şöyle dedi:

"30 gün içinde arkadaşlarımız Karayolları Genel Müdürlüğü'ne müracaat edecekler. Geriye dönük maaş farklarını alacaklar. Ama bu 5 yılla sınırlı olacak. Şuanda asgari ücretli olarak, 949 lira maaşla çalıyorlar. Şimdi maaşları net 2 bin liraya yaklaşacak. Yılda 4 maaş da ikramiye alacaklar.

Ne yıllık ne de haftalık izinleri vardı. Şimdi hem haftalık izin yapacaklar hem de kıdemlerine göre 24 ila 40 gün arasında yıllık izinleri olacak. Ayrıca taşeron olarak çalışmaya başladıkları günden itibaren 'devletin kadrolu' işçisi sayılacaklarından emekli olurken ikramiyelerini de buna göre alacaklar."

Yorumlar
 • mehmet

  sizler ancak kendi adamlarınızı kadroya alırsınız

  cevapla
 • Faruk inayet

  personel olarak işe baslayabılırmıyım yardımcı olabılirmısınız

  cevapla
 • Fetih

  yazdıklarınızın hepsi yalan daha kadroya geçen yok geçmişe dönük maaş farkını alamazlar çünkü kadro karşılığı o parayı bırakacaklarmasilarıda 1800 2000 lirayı geçmez

  cevapla
 • kadir

  belediyede çalışan hizmet alımı çalışanıyım 2013 hazirandan bu yana kadroya alınır mıyım

  cevapla
 • taşeron

  dogruları konuşun yeter artık size güvenmiyoooorum

  cevapla