shopify stats

İnşaat firmaları için şehir gibi şantiyeler kuruyor

Nuh Group tüm dünya çapında sökülüp takılabilir konteynerler kullanarak en büyük müteahhitlik firmaları için şantiyeler kuruyor.

Malum Türkiye hem inşaat hem de uluslararası müteahhitlik alanında oldukça iddialı şirketlere sahip. 250 büyük uluslararası müteahhidin 40' Türkiye kökenli. Bu şirketler Rusya, Ortadoğu, Afrika ve Türki Cumhuriyetlerde büyük müteattilik hizmetleri üstlenmiş durumda. Şantiyelerine de binlerce kişilik personel alımı yapıyorlar.

Haliyle bu mühendis ve işçilerin kalacağı yerleşkeler de en az inşaatlar kadar önemli. Milyar dolarlık devasa inşaat projelerindeki bu yerleşkeler için de yatırım gerekiyor. Şantiye alanındaki yerleşkeleri, geçmişte ağırlıklı olarak inşaat şirketleri kendileri yapardı. Ancak müteahhitlik sektörü geliştikçe ve işler büyüdükçe bu hizmeti profesyonel şirketlerden almaya başladılar. Bu alanda hizmet veren şirketlerden biri de Nuh Group. 1971 yılından bu yana faaliyet gösteren Nuh Konteyner, uluslararası birçok müteahhidin şantiyelerindeki yerleşkeleri kuruyor. İnşaat alanındaki ilk yatırımı onlar yapıyor. Orta Asya, Afrika, Rusya ve Ortadoğu'da inşaat işleri olan birçok şirketin şantiyesi de onların eseri.

Mesafeler uzak olunca takıp sökülebilir, kolay taşınabilir ve monte edilebilir konteyner evler öne çıkıyor. Nuh konteyner, özellikle modüler sistemli konteynerlerle öne çıkan bir şirket. Bu özelliğiyle de piyasanın taleplerine yetişemez olmuş. Gelen yoğun teleplere yetişebilmek için Kocaeli Gebze'de 40 bin metrekarelik tesislerinin yanına yeni bir yatırım yapmaya başlamışlar. 17 bin metrakarelik yeni tesis 25 milyon dolara mal olacakmış. Yatırım haziran ayında bitmiş olacak. KOnteynerlerde konfor üst düzeyde. Yalıtımlı ve yanmaz malzemeden üretiliyor. Kolay taşıma ve montaj özelliğine sahip. Takılıp sökülebilir sistemler.