shopify stats

Hizmetli Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Nereye Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 2015 personel alımı kapsamında 11 bin adet hizmetli sağlık personeli alımı yapılacak. Hizmetli personel alımı için iş başvurusu ne zaman ve nereye yapılacak? Hangi branşlarda eleman alımı yapılacak? İşte detaylar...

Sağlık Bakanlığı 2015 yılı içerisinde toplam 25 bin adet yeni personel alımı yapacağını açıkladı. Buna göre 14 bin 500 adet kadrolu sağlık memuru alımı ve 11 bin adet hizmetli personel alımı yapılacak. Kadrolu personel alımında KPSS şartı aranıyor ancak diğer kısım olan hizmetli işçi ve eleman alımları KPSS'siz personel alımına gidiyor. Kısaca devlet hastanelerine 11 bin adet KPSS'siz sağlık personeli alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı alımları bünyesinde işe başlayan adaylar devlet hastanelerinden görev yapacaklar. Taşeron hizmetli personel alımları da dahil olmak üzere söz konusu alımların tümü 2015 yılı içerisinde başlayacak ve tamamlanacak.

Kadrolu sağlık personeli alımı kapsamında memur olarak çalışacak ebe, hemşire vs gibi kategorilerde alımlar yapılacak. Hizmetli personel alımı kapsamında ise 2015 yılı içerisinde yapılacak ihalelerle öncelikli olarak temizlik hizmet alımı, veri elemanı hizmet alımı, şoför hizmet alımı, görüntüleme hizmet alımı, biyomedikal hizmet alımı, çamaşır yıkama hizmet alımı, koruma ve güvenlik hizmet alımı, klinik ve destek hizmet alımı, dış destek personeli hizmet alımı, laboratuvar hizmet alımı, güvenlik hizmet alımı ihaleleri bazı illerde yapıldı bazı illerde ise bu yıl içinde yeni ihaleler düzenlenecek.

Yukarıda da belirtildiği gibi sağlık personeli alımları bu yıl başlayacak ve tamamlanacak. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar başvurularını illerde faaliyet gösteren Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne yapacaklar. Hizmetli personel maaşları ne kadar sorusunun yanıtı ise iş görüşmeleri sırasında netlik kazanacaktır.