shopify stats

Gebze’de İşçi ve Beyaz Yakalı Personel Alımı Artacak

Körfez geçiş hattıyla piyangonun vurduğu Gebze büyümeye ve yeni projelerle gelişmeye devam ediyor. Türkiye'nin birçok yerinden göç alan bölgede yeni sanayi ve konut projeleriyle işçi - personel alımı da artacak.

Büyük bir sanayi şehri olan Gebze üretim merkezi olmanın yanında bilim ve bilişim kenti ayrıca tarih ve kültür merkezi olacak. Gebze, sanayisinin yanı sıra Tübitak, TSE, Gebze Teknik Üniversitesi, tekno parkları ve yeni inşa edilecek Bilişim Vadisi ile bilim şehri olmayı hak ediyor. Yine Gebze Hünkar Çayırı’nda otağında vefat eden Fatih Sultan Mehmet gibi bir değere sahip. Kent merkezinde Türkiye’de benzeri iki tane bulunan Çoban Mustafa Paşa Külliyesi var.

2023 vizyonunda Gebze İstanbul’un turizm koridorunda yer alacak. Olimpik yüzme havuzu, Tatlıkuyu kapalı pazar yeri, Çarşı hamamı meydan düzenlemesi inşası devam eden projeler. Eskihisar’ı turizm ve cazibe merkezi haline getirecek olan Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı, Adem Yavuz kapalı pazar yeri, Osman Hamdi Bey Müzesi çevre düzenlemesi, Eskihisar Kalesi çevre düzenlemesi devam eden projeler arasında.

TEM’in kuzeyindeki köyler bölgede sanayinin yoğun temposundan bunalan insanları rahatlatacak çok sayıda kent ormanı ve kent parkı planlanıyor. Gebze’nin nüfusu 2014 itibariyle 340 bine ulaştı. Anadolu’nun 81 ilinden göç alıyor. 9 organize sanayi bölgesi, 2 bin 500 dolayında orta ve büyük ölçekli sanayi kuruluşu personel ve işçi alımları yani iş olanakları kapsamında Gebze’yi çok cazip bir hale getiriyor.

Sanayileşmenin getirdiği hızlı nüfus artışı dolaylı olarak konut ihtiyacını arttırıyor. TEM otoyolunun kuzeyine doğru Kirazpınar’dan başlayarak yeni bir uydu kent kurulması planlanıyor. Kirazpınar’da ilk kez kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor. Kentleşme Kirazpınar’dan kuzeye doğru devam edecek. Yeni konut projeleriyle beyaz yakalı personel alımlarının bu kesimde yoğunlaşması bekleniyor.