shopify stats

Gebze ve Köylerinde Arsa Fiyatları, Uygun Fiyatlı Araziler

Körfez geçiş köprüsü projesiyle Gebze altın gibi değerlendi. Bölgede büyük iş adamları dahil herkes uygun fiyata arsa arayışına girdi. Peki Gebze ve köyleri konut ve sanayi arsalarının fiyatları ne kadar? Metrekare fiyatları ne kadardan alıcı buluyor?

Konut, ticari ve sanayi yatırımı yapılabilen Gebze’nin bazı mahallelerinde, metrekare fiyatları arsanın statüsüne göre değişiyor. Gebze’nin dış mahallerinden Hacıhalil mahallesi’nde villa arsalarının metrekaresi 55 TL’den başlarken, merkeze daha yakın olan Adem Yavuz ve Kirazpınar mahallelerinde konut arsalarının metrekare fiyatları 400 ile 850 TL arasında değişiyor. -

Hürriyet mahallesinde konut arsalarının metrekaresi 500 ile 650 TL’den, Köşklü Çeşme mahallesinde konut arsalarının metrekaresi ise 400 ile bin 200 TL arasında alıcı buluyor.

Gebze’deki en pahalı arsalar ise İstasyon, Cumhuriyet, Barış, Arapçeşme ve Yenikent mahallelerinde. Yenikent’te arsa fiyatları 570 ile bin 230 TL’den, Cumhuriyet mahallesinde ise 900 ile bin 750 TL’den satılıyor. Arapçeşme mahallesinde konut arsalarının metrekaresi 660 ile 1000 TL arasındayken, Barış mahallesinde 960 ile 2 bin TL arasında değişiyor.

Ticari ve sanayi arsalarının bulunduğu Sultan Orhan mahallesinde sanayi arsalarının metrekaresi 1000 dolardan, ticari arsaların fiyatların ise bin ile bin 570 dolardan satılıyor.