shopify stats

Gaziantep'te 70 Bin Yeni İşçi Alımı Yapılacak

Gaziantep'te şu an 130 bin çalışan işçi var ancak 2016 yılı sonuna kadar yapılan yeni yatırımlarla birlikte 70 bin işçi - personel alımı daha yapılacak. Kısacası Gaziantep'te önümüzdeki yıl sonuna kadar toplam 70 bin kişi daha iş sahibi olacak...

Gaziantep Organize Sanayi Bölge Başkanı Cahit Nakıboğlu, devletin iyi niyetle yaptığı sosyal yardımların tembelliğe ittiği insanlar tarafından suistimal edildiğini ve fabrikaların işçi bulamadığını söyledi.

İşsizliğin aksine Türkiye'de işçi sıkıntısının had safhada olduğunu savunan Nakıboğlu, "Sadece şu anda 130 bin insanın çalıştığı Gaziantep'te, 2016 yılı sonuna kadar yeni yatırımların devreye girmesiyle 70 bin yeni işçiye ihtiyaç var. Ancak işçi bulamıyoruz. Türkiye'de işletmelerin yaşadığı eleman sıkıntısını gidermek için 18-45 yaş arası eli ayağı sağlam insanlara sosyal yardım yapılmamasını istiyoruz" dedi.

Cahit Nakıboğlu, 130 bin işçinin çalıştığı Gaziantep'te önümüzdeki yıl sonuna kadar 70 bin yeni işçiye daha ihtiyaç olduğunu belirterek, "Şu anda Gaziantep'teki OSB'lerde 130 bin işçi çalışıyor. 5'inci Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyete geçen ve geçecek olan fabrikaların alacağı işçilerle tahminimize göre yıl sonunda işçi sayısı 150 bin civarında olacak. Ancak yapımı süren 5'inci OSB'de yeni yapılan fabrika inşaatların tamamlanmasının ardından 2016 sonunda işçi sayısını 200 bin olarak tahmin ediyoruz. Yani önümüzdeki yıl sonuna kadar Gaziantep'te 70 bin işçiye daha ihtiyaç var" diye konuştu.

Yorumlar
  • zahide

    temizlik olur dikiş işi olur ne iş olsa yaparım işsizim iş bulamıyorum bir vasfımda yok acilen iş bulmam lazım yaşım 35

    cevapla