shopify stats

Engelli memur alımına devam

Hükümet engelli vatandaşların kamuda memur olarak çalıştırılması konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Engelli memur alımları kapsamında 16 Aralık tarihinde yeni atamalar gerçekleştirilecek.

Hükümet engelli personel alımı konusunda da önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bugüne kadar toplamda 40 bin engelli vatandaşın kamuda istihdam edildiğini açıklayan yetkililer bunun yaklaşık 35 bin kadarının geçen 13 yıl içinde yapıldığını belirtiyorlar.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem engelli personel alımı konusunda kamu kurum ve kuruluşlarından talep toplandığını, bu taleplerin değerlendirildiğini ve bu kapsamda 16 Aralık tarihinde yeni engelli memur atamalarının yapılacağını söyledi.

Bakanın engelli memur alımı konusunda söyledikleri şu şekilde:

Erdem, şunları kaydetti: "Bugüne kadar toplam 40 bini aşkın engellivatandaşımız kamuda istihdam edildi. Bu istihdamın yaklaşık 35 bini son 13 yıldagerçekleşti. Bu yıl içinde 4 bin 500 engelli kardeşimizin memurluğa atamasını yaptık. 16 Aralık'ta bu yılın son engelli memur atamasını yapacağız. Bunun için kamu kurum ve kuruluşlarından talep topluyoruz. Yeni dönemdeki atamalarla bu sayıyı daha da artıracağız." Erdem, kamu kurum ve kuruluşlarının engelli memur taleplerini ÖSYM'ye ileteceklerini kaydetti.