shopify stats

Emekli ne kadar intibak zammı alacak?

Birçok emekli vatandaş intibak yasasına ilişkin gelişmeleri yakından takip ederken 2000 yılı sonrası emekli olanların maaşlarına yapılacak intibak zammı da sabırsızlıkla bekleniyor... Peki intibak yasası çıktığında 2000 yılı sonrası emeklilerin maaşları ne kadar zamlanacak?

İntibak yasası emekli vatandaşlar tarafından sabırsılıkla beklenirken diğer yandan da intibak yasasının yürürlüğe girmesiyle birlikte 2000 yılı sonrası emekli olan vatandaşların emekli maaşlarına gelecek zam gündemde.

İntibak yasasının yürürlüğe girmesiyle birlikte 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşların emekli maaşlarına 355 liraya kadar zam uygulanacak. Söz konusu intibak zammından Bağ-Kur'lu vatandaşlar da yaralanabilecekler.

2016 yılının ilk ayı zamlar konusunda oldukça önemli bir dönem. Hükümet intibak zammı da dahil olmak üzere emekli maaşlarına yeni zamlar getirecek. İşçi ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına son 6 aylık enflasyon oranında zam yapılacak olmakla birlikte memur emeklileri de enflasyon oranı ve toplu sözleşme arasındaki farka bakılarak zam alacaklar.

Tüm bunlara ek olarak işçi ve Bağ-Kur emekli maaşlarına yine 100 TL olmak üzere seyyanen zam yapılacak.

İntibak Yasası 20 - 355 TL Artış Sağlayacak

2000 yılından önce emekli olan vatandaşlar için getirilen intibak yasasının 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşlar için de getirilmesiyle birlikte emekli maaşlarına 355 TL'ye kadar artışlar yaşanacak. Söz konusu yeni intibak zamları Bağ-Kur emeklilerini de kapsayacak.