shopify stats

Ekonomi Sınıfı Uçak Biletlerinde Tavan Fiyat Ne Kadar?

Uçak biletleriyle ilgili tavan fiyat uygulamasının geleceği uzun zamandır gündemdeydi ve uygulama yürürlüğe girdi. Bunsan sonra ekonomi sınıfı uçuşlarda ekonomik bilet ücretlerine bir tavan fiyat belirlendi...

Zaman zaman çok yüksek miktarlara kadar uzanan uçak biletlerinin fiyatları artık çok yüksekten uçamayacak. Uzun zamandır gündemde olan uçak biletlerinde tavan fiyat uygulaması tamamlandı ve yürürlüğe konuldu. Buna göre artık ekonomi sınıfı uçak biletlerinin tavan fiyatı 299 TL olacak ve bunun üzerine çıkamayacak.

Konuyla ilgili açıklamalar Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'dan geldi. Bakan yurtiçi ekonomi sınıfı uçak biletlerinde tavan ücretinin 299 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

Bu yıl havayolu sektöründeki büyümenin yüzde 15'in üzerine çıktığını belirten Yıldırım konuşmasında "Bu yıl ülke nüfusu kadar iç-dış hatlarda uçuş yapmış olacağız.

Geçen yıl 600 bin vatandaşımız 50 liranın altında bilet fiyatıyla uçtu. 300 liranın üzerinde uçak bileti parası ödeyenlerin oranı sadece %1,5. Yarından itibaren en pahalı uçak bileti fiyatı 299 TL olacak" diye konuştu.