shopify stats

Asgari Geçim İndirimi Zammı Yasalaştı

Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa Tasarısı madde madde kabul edilirken bir zam da asgari geçim indirimi için geldi. Peki yeni asgari geçim indirimi zammı ne kadar? Çocuklar için geçim indirimi zamları...

Bu yıl hükümet çalışanlar ve emekliler için oldukça önemli adımlar atmaya devam ediyor. Yeni iş sağlığı ve güvenliği yasa tasarısıyla ilgili mecliste kabul edilen maddeler arasında asgari geçim indirim tutarları da yer alıyor.

Yeni düzenlemelere göre asgari geçim indirim ücreti bundan böyle zamlı olacak.

İş yaşamıyla ilgili düzenlemeleri içeren İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

Asgari geçim indirimi kapsamında bundan sonra üçüncü çocuk için yüzde 5 olan asgari geçim indirimi yüzde 10 olarak gerçekleşecek, diğer çocuklar içinse yüzde 5 olarak uygulanacak.

Buna göre Tasarıyla birlikte Asgari geçim indirimi, yüzde 5 olan üçüncü çocuk için yüzde 10'a çıkarılacak, sonrakiler için yüzde 5 olarak uygulanacak. Böylece, evli, eşi çalışmayan ve üç çocuklu bir çalışan, asgari ücret üzerinden gelir vergisi oranında asgari geçim indiriminden yararlanabilecek.