shopify stats

50 Bin Kişi TOKİ'yle Ev Sahibi Olacak

Üst gelir grubuyla ilgilenmeyen ve asıl amacı orta ve alt gelirli grubun konut edinmesini kolaylaştırmak olan TOKİ önümüzdeki dönemde 50 bin kişiyi ev sahibi yapmaya hazırlanıyor. Şu ana kadar 11 bin konutu ihale ile satışa çıkaran TOKİ bu sayıyı 50 bine çıkaracak.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Gaziantep'teki kentsel dönüşüm alanlarında yaptığı incelemelerin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, orta ve alt gelir grubundaki vatandaşları bütçeyi zorlamayacak rakamlarla ev sahibi yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Bu kapsamda Türkiye'nin dört bir yanında yoğun çalışmalar yürüttüklerini anlatan Turan, her geçen gün önemli adımlar atarak daha fazla kişiye ulaşmaya çalıştıklarını vurguladı.

Her geçen gün Türkiye'nin farklı alanlarından yoğun talep aldıklarını dile getiren Turan, şöyle konuştu:

"Bu taleplere cevap verebilmenin arzusu içerisindeyiz. Bu kapsamında yılın sadece ilk 2 ayını kapsayan ocak ve şubat döneminde 11 bin konutu ihale ettik. İnşallah en kısa sürede bunları tamamlayacağız. Bu arzuyla çalışmalarımızı sürdürürken öte yandan da yeni konut alanları oluşturma gayretindeyiz. İnşallah sene sonuna kadar 50 bin konutu aşmış olacağız."

TOKİ olarak sadece bina yapmakla yetinmediklerine dikkati çeken Turan, "Sadece insanlara ev yapmıyoruz. Tam anlamıyla nitelikli sosyal konut inşa ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki inşaatlarımızda da nitelikli sosyal konut anlayışımıza devam edeceğiz" dedi.