shopify stats

4C Personele Kadro Verilecek Mi?

4C'li personel uzun zamandır kadro bekliyor ancak 4C'li personele kadro verilip verilmeyeceği tartışmaları da hız kesmeden devam ediyor. Ancak 4C'lilerin kadro konusunda olumlu bir haber geldi. İşte detaylar...

4C'lilerin kadro hayali henüz gerçek olmadı ancak olumlu haberler var. Büro Memur-Sen'in 4/C'lilere kadro talebi üzerine  Türkiye  İstatistik Kurumu (TÜİK), 4/C'lilerin kadroya geçirilmesi için Kalkınma Bakanlığı'na olumlu görüş bildirdi.

Büro Memur-Sen’in 4/C’lilere kadro talebinde önemli bir adım daha atıldı.  Her  fırsatta 4/C’lilerin kadroya geçirilmesini gerektiğini gündeme getiren ve bu konuda mücadele eden genel yetkili sendika Büro Memur-Sen, Kalkınma Bakanlığı’na 4/C’lilerin kadroya geçirilmesiyle ilgili resmi yazı gönderdi. Bunun üzerine Kalkınma Bakanlığı, TÜİK’den görüş bildirmesini istedi.

TÜİK, Kalkınma Bakanlığı’na gönderdiği  cevap yazısında, kurumda toplam 2048 4/C’li  personelin çalıştığını belirterek bu  personelin  önemli çalışmalara imza attığını anlattı. TÜİK, çalışma barışı açısından kurumdaki 4/C’lilerin 4/A veya 4/B kadrosuna geçirilmesinin uygun olacağına dair olumlu görüş bildirdi. 

Yorumlar
  • serpil

    kamu dişi ai̇le sağliği elemanini da kapsiyor mu kadro ???

    cevapla
  • bülent

    zor abi zor yine seçimler yaklaştı hava satıyorlar hava civa bunlar

    cevapla