shopify stats

14 Bin Kadrolu Personel 11 Bin Hizmetli Sağlık Personeli Alınacak

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Sağlık Bakanlığı olarak Mayıs 2015'te doktor hariç 14 bin 500 kadrolu sağlık personeli - memur alımı diğer yandan da 11 bin adet hizmet alımı yapacaklarını açıkladı.

Sağlık personeli alımı bekleyen adaylar için Sağlık Bakanı'ndan güzel haberler geldi. Buna göre Sağlık Bakanlığı yarısı kadrolu personel alımı yarısı da hizmet alımı olmak üzere toplam 25 bin sağlık personeli alımı yapacak. Atanmayı bekleyen adaylar için umut ışığı olan açıklamaya göre sağlık personeli alımları mayıs ayında yapılacak. 

Söz konusu personel alımı kapsamında doktor alımı olmayacak ve sadece diğer kategorilerdeki sağlık personelinin alımı yapılacak.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kadrolu ve hizmet alımıyla birlikte 2015 yılında 25 bin personel alacaklarını açıkladı.

A Haber'de konuşan Müezzinoğlu, "2015 yılında 14 bin 500 memur (doktor hariç) alacağız. Bunun yaklaşık 10 bini Mayıs ayında alacağız. Hemşire, ebe, diğer sağlık çalışanlarından alacağız." dedi.

Müezzinoğlu hizmet alımıyla personel alımı konusunda şu bilgiyi paylaştı: "Bir de 11 bin de hizmet alımıyla alım yapacağız. Toplam 25 bin 26 bin alım yapmış olacağız."

2015 yılı içerisinde yapılacak ihalelerle öncelikli olarak temizlik hizmet alımı, veri elemanı hizmet alımı, şoför hizmet alımı, görüntüleme hizmet alımı, biyomedikal hizmet alımı, çamaşır yıkama hizmet alımı, koruma ve güvenlik hizmet alımı, klinik ve destek hizmet alımı, dış destek personeli hizmet alımı, laboratuvar hizmet alımı, güvenlik hizmet alımı ihaleleri bazı illerde yapıldı bazı illerde ise bu yıl içinde yeni ihaleler düzenlenecek.