shopify stats

112 Acil Hizmet Çalışanlarına 170 TL Nakit Ödenek

112 Acil Hizmetler kapsamında çalışanlar gün içinde yaşanan vakalardan dolayı yemek yeme konusunda sıkıntılar çekiyor. Çalışanlar ne hastanelerde ne de başka bir yerde yemek yiyemiyorlar. Çözüm Sağlık Bakanlığı'ndan geldi...

112 Acil Hizmetler kapsamında çalışan görevliler yemek konusunda birçok sıkıntı yaşıyorlar. Bu sıkıntıları göz önünde bulundurarak değerlendirme yapan Sağlık Bakanlığı bu konuda önemli bir adım atma kararı aldı.

Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı çalışmalar neticesinde 112 Acil Hizmetler kapsamında çalışan elemanlara 170 TL nakit para ödenmesine karar verildi.

Bilindiği üzere 112 çalışanları toplamda 24 saat üzerinden nöbet tutuyorlar ve sürekli yaşanan vaka ve yer değiştirmelerden dolayı ya istasyondaki yemek saatine yetişemiyorlar ya da gittikleri hastanelerde yemek yiyemiyorlardı.

Dolayısıyla yemek saatlerine yetişemeyen 112 çalışanı yemeğini gittiği yerde cebinden para ödeyerek karşılamak zorunda kalıyordu. Buna karşı duyarsız kalmayan bakanlık da bir adım atarak bir nebze olsun rahatlama sağlamaya çalışacak.