shopify stats

Vatandaş OHAL'den etkilenmeyecek

Cumhurbaşkanı başkanlığında gerçekleştirilen MGK toplantısı sonrasında ülkede 3 ay süre ile OHAL ilan edildi. İçişleri Bakanı Efkan ALA konuyla ilgili yaptığı açıklamada vatandaşı etkileyecek bir OHAL'in söz konusu olmadığını söyledi. PERSONEL5

Ülkede yaşanan kanlı darbe girişiminin arkasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan MGK aldığı kararla 3 ay süre boyunca OHAL ilan etti. OHAL'in ilan edilmesi halk üzerinde bir miktar tedirginlik yarattı ancak İçişleri Bakanı Efkan ALA konuyla ilgili yaptığı açıklamada vatandaşı etkileyecek bir OHAL'in söz konusu olmadığını dile getirdi.

"Hiç kimse endişe etmesin"
İçişleri Bakanı Efkan Ala darbe girişimi sonrasında toplanan MGK'dan çıkan OHAL kararına ilişkin yaptığı açıklamalarda OHAL'in vatandaşların günlük yaşamlarını etkilemeyeceğini her kesimden vatandaşın günlük yaşamlarına devam edeceğini dile getirirken diğer yandan "hiç kimse endişe etmesin" dedi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ala, "OHAL, vatandaşımızın hayatında hiçbir olumsuzluğa yol açmayacak. OHAL, bu mücadelede devletin işleyişine hız kazandıracak. Vatandaşla ilgili değil devletin işleyişiyle ilgili bir düzenlemedir. Hiç kimse endişe etmesin." dedi.