shopify stats

Kamuda Üst Düzey En Yüksek Emekli Maaşları

Kamudan emekli olarak yüksek emekli maaşı alanlar kimler? İşte kamudan emekli olduktan sonra yüksek maaş alan bazı bürokratlar...

Başbakanlık Müsteşarı Ne Kadar Emekli Maaş Alır?
Kamuda üst düzey bürokratlardan biri olan Başbakanlık Müsteşarı emekli olurken iyi bir emekli ikramiyesinin yanında iyi de emekli maaşı alır. Ortalama olarak başbakanlık müsteşarı emekli ikramiyesi olarak 106 bin TL, emekli maaşı olarak ise ortalama 5 bin 600 TL alır.

Bakanlık Müsteşarı Ne Kadar Emekli Maaş Alır?
Bakanlık müsteşarlığı da kamu da önemli pozisyonlardan biridir. 30 yıllık bir çalışmanın ardından kamudan emekli olduktan sonra bir bakanlık müsteşarı 5 bin 100 TL emekli maaşı, 100 bin TL de emekli ikramiyesi almaktadır.

YÖK Başkanı Emekli Maaşı Ne Kadar?
YÖK başkanı adını sıkça duyduğumuzu pozisyonlardan biri. YÖK başkanlığı pozisyonundan emekli olan üst düzey bürokrat 5 bin 600 TL aylık emekli maaşı, diğer yanda da 106 bin TL emekli ikramiyesi alarak emekliliğe ayrılmaktadır.

Vali Ne Kadar Emekli Maaşı Alır?
30 yıllık kamu hizmetnin ardından emekli olan valiler de iyi emekli maaşı alanlar arasında. Valiler aylık olarak 5 bin 100 TL emekli maaşı bunun yanında emekli olma aşamasında ise 105 bin TL emekli ikramiyesi alırlar.

SGK Başkanı, DİE Başkanı ve Devlet Personel Başkanı
Kamuda bu pozisyonlarda çalışan bürokratlar da iyi emekli maaşı ve emekli ikramiyesi almaktadır. Buna göre bu kişiler de ortalama olarak 4 bin 500 TL aylık emekli maaşı, 100 bin TL civarında da emekli ikramiyesi almaktadırlar.