shopify stats

İŞKUR Personel İşçi ve Memur Alımları, İlanlar ve İş Başvurusu

Türkiye'de işsizlik konusunda çok büyük bir örgütlenme olan İŞKUR her yıl binlerce kişiye iş bulma konusunda çalışma ve projeler yürütmektedir. Gerek memur alımından, işçi alımına, geçici işçi alımlarından engelli işçi alımına çok sayıda kişiye iş bulmaktadır.

Türkiye'de hemen her ilde en az bir şubesi bulunan İŞKUR işsiz vatandaşlar için en önemli iş kapılarından biridir. Türkiye'deki işsizlik maalesef halen yüksek seviyelerde bulunuyor ve bu da İŞKUR'un ne kadar yoğun çalıştığının bir göstergesi. İşkur personel ve işçi alımları yanında işinden kovulan ve suçsuz olduğu halde işsiz kalan vatandaşlara işsizlik parası da vererek destek olmaktadır.

İşkur tüm Türkiye çapında işsiz vatandaşlara iş bulma amacı ile hizmet veren bir kamu kurumudur. İşkur üzerinde kayıtlı olan ve iş arayan vatandaşarı işverenler tarafından daha kolay bulunduğundan söz konusu iş arayan adayların iş bulma şansı yükselmektedir.

İŞKUR'A NASIL KAYIT OLUNUR?

İŞKUR'a kayıt yapmak isteyen adaylar kurumun web sitesini ziyaret ederek kendileri için kullanıcı adı ve şifre belirleyerek kayıt yapabilir. Bu sayede kurumun web sitesinde yayınlanan işçi ve personel alım ilanları ile memur alım sonuçlarını görüntüleyebilir, ilgilendikleri işçi ilanlarına iş başvurusu yapabilirler.

İŞKUR İŞ İLANLARINA NASIL İŞ BAŞVURUSU YAPILIR?

Öncelikle İŞKUR web sitesi üzerinden bir kayıt gerçekleştirmeniz gerekiyor. Hem kayıt sırasında hem de iş ilanlarına başvuru sırasında İŞKUR hiçbir şekilde adaylardan ücret talep etmemektedir. Kayıt işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra önünüzde herhangi bir engel kalmıyor. İŞKUR web sitesi üzerinde yayınlanan tüm ilanları ve işçi alımlarını görüntüleyebilir ilgilendiğiniz bir ilan varsa söz konusu ilana iş başvurusu yapabilirsiniz. İŞKUR havuza düşen tüm iş ilanlarını web sitesi üzerinden duyurmakta ve talepleri değerlendirmektedir. Diğer yadan yine iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar bulundukları bölgede yakın bir İŞKUR şubesine giderek buralara da iş başvurusu yapabilirler.

Sitemiz personel5.com üzerinde İŞKUR işçi alımları kategorisi altında sizin için derğelediğimiz günecel İŞKUR ilanlarını bulabilir, inceleyebilir ve gerekli başvuru şartlarına göz atabilirsiniz.

Yorumlar
  • suzan

    netten nasıl başvurabilirim

    cevapla