shopify stats

İŞKUR'a İşçi Alımlarına Nasıl İş Başvurusu Yapılır?

Türkiye'de işsizlerin en fazla kapısını çaldığı kurum olan İŞKUR yeni iş ilanları yayınlamaya ve yeni personel alımı yapmaya aralıksız devam ediyor. Peki İŞKUR'a nasıl iş başvurusu yapılır? Başvuru şartları neler? Başvuru sonu sorgulama nasıl yapılır?

İşkur iş başvurusu ve işçi ve personel alımları konusunda Türkiye'nin en büyük örgütlenmelerinden biridir. Her geçen gün işkur da bulunan kişiler iş ilanlarına başvuru sonucu iş sahibi oluyorlar.

Her sektöre uygun ilanları bulabileceğiniz, her geçen gün yeni ilanların yayınlandığı geniş bir platforma sahip olan İŞKUR web sitesi üzerinden yapmış olduğunuz iş başvurularınızın sonuçlarını yine iş kur üzerinde iş kur işbaşvur sonucu sorgulama yaparak öğrenebileceğiniz gibi e-devlet şifrenizle de sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Tabi bunun için şahsınıza ait bir e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

Eğer e-devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT şubesine giderek çok ucuz bir miktar karşılığında e-devlet şifresi sahibi olabilirsiniz. Bu şifre sadece size özeldir bu yüzden kimse ile paylaşmamalısınız.

E-devlet şifrenizi de aldıktan sonra işkur iş başvur sonucu sorgulama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Son olarak Kimlik Doğrulamasını yaptıktan sonra iş kur iş başvur sonucu sorgulama işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Başvurularınızla ilgili bilgileri artık rahatlıkla inceleyebilirsiniz.