shopify stats

Askerlikte beklenen yasalaştı

Yurtdışında yaşayan ve çalışanların uzun yıllardır yararlandıkları dövizli askerlik kapsamında yeni bir çalışmada daha sona gelindi. Bundan böyle dövizli askerlik daha ucuz...

Hükümetin seçim öncesi vaadlerinden biri olan dövizli askerlikte indirim yasalaşıyor. Bundan böyle yurtdışında yaşayan ve çalışanlar için dövizli askerlik sadece 1000 euro olacak.

Dövizli askerlik kapsamında yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla tasarı yasalaştı ve yürürlüğe girdi. Yıllardır 6 bin euro olan dövizli askerlik bundan sonra sadece 1000 euro ödenerek yapılacak. Haber dövizli askerlik yapacak olan vatandaşları birhayli sevindirdi. Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce dövizli askerlik hizmetinden yararlanmak için başvuranlar da bin euro ödeyecek.

Diğer yandan dövizli askerlik imkanından yararlanmak için 38 yaşının sonuna kadar başvuruda bulunmayan veya başvurdukları halde ödemelerini tamamlayamayanlar da bin euro ödeyerek askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak. Bunların fazladan yaptıkları ödemeler iade edilmeyecek.

Yürülüğe giren yeni yasa dövizli askerlik yanında işverenlere bazı yeni teşvik primleri ve nüfus hizmetlerine bazı yenilikler getiriyor.