shopify stats

6 Yeni Havalimanı Yapılacak

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yeni dönemde 6 yeni ile havalimanı yapılacağını duyurdu. İşte havalimanı yapılacak o şanslı iller...

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım 6 yeni ili kapsayan müjdeli bir haber verdi. Bakan yeni dönemde toplam 6 yeni ile havalimanı yapılacağını açıkladı. Binali Yıldırım müjdeli haberi veririken havalimanı yapılacak 6 ili de açıkladı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Havayolu halkın yolu dedik. 2016 yılı içinde de 6 yeni havalimanı ile ilgili proje çalışmaları yapacağız. Bunlar, Artvin-Rize Havalimanı, Edirne- Kırklareli Havalimanı, Yozgat Havalimanı, Niğde Aksaray Havalimanı, Karaman Havalimanı ve Batı Antalya Havalimanı olacak" dedi.

2016 yılı içinde de 6 yeni havalimanı ile ilgili proje çalışmaları yapacağız. Şu anda planlanan havalimanlarımız Artvin-Rize Havalimanı, Edirne- Kırklareli Havalimanı, Yozgat Havalimanı, Niğde Aksaray Havalimanı, Karaman Havalimanı ve Batı Antalya Havalimanı. Ayrıca mevcut havalimanlarımızda da apron ve terminal yenileme çalışmalarına devam edeceğiz. 2019 yılında da havalimanı sayımızı 63'e yükseltmeyi hedefliyoruz.